Hoiatus: vältige Salva kindlustust

Kõik see, mis mujale ei sobi, kuid väärib kajastamist
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Hoiatus: vältige Salva kindlustust

Postitus Postitas Delta »

Jagan hoiatuseks oma kogemust Salva kindlustusega, kel auto olemas ja vaja liiklus-/ kaskokindlustust võiks arvestada.

Lühike versioon: hoidke Salvast eemale :evil:

Pikem versioon on järgmine: nimelt kriibiti mul suvise ringreisi ajal tagastange ära, vastaspool oli süüdlane ja juhtunu vormistamiseks sai pöördutud lähedal olnud Salva kontorisse, kuna ühelt poolt oli tegu mu enda kindlustusega (st andmed olid seal olemas), teisalt oli süüdlase kindlustus mulle tundmatu firma, millel kontorit läheduses ei olnud.

Edasi läks kõik nagu tavaliselt, esinduses sai auto ette näidatud ja asi töösse. Masinat kätte saades selgus aga, et pamper oli märgatavalt heledam kui ülejäänud kere. Esindus ütles, et on jah ja seda seetõttu, et Salva oli algset kalkulatsiooni kärpinud ja sealt hajutamise maha võtnud

Sai siis Salvasse mindud ja nende sõnul olevat algsetel piltidel näha olnud värvierinevused kere ja stange vahel, mistõttu polevat hajutamist vajalikuks peetud. Ehk siis otsus tehti suvalise seebikaga, küsitavates valgusoludes tehtud foto alusel ja autot ennast kohapeal värvierinevuse tuvastamiseks üle vaaatamata. Värvierinevus 2a vanusel autol, mis pole varem avariis osalenud ega värvitöid näinud? Lubage naerda... Kõige krooniks muidugi see, et tööde maksumuse oleks katnud süüdlase kindlustus, mitte Salva ise.

Esitasin ka ametliku pretentsiooni, kuid seda ei arvestatud. Kohtusse minek ei tasu aga aega- ja vaeva ära, seda enam et liisingauto.

Ja see polnud esimene kord, kus Salvaga probleeme. Teise poole masin oleks äärepealt keregarantiist ilma jäänud, kuna Salva leidis, et asja võib mingis suvalises töökojas teha. Päästis enda sekkumine ja korrektse töökoja/ pakkumise leidmine. Seega Salva puhul tunduvad jamad olema pigem reegel kui erand. Ei pea vist ütlema, et rohkem Salvast ühtegi kindlustust ei osta, ei soovita teistelgi seda teha. Hind võib ju kohati soodsam olla, aga kui see ei taga sinu huvide kaitset, siis pole asjal mõtet.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Lauri_L
Aktivist
Postitusi: 87
Liitunud: 16 Veebr 2013, 21:27
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hoiatus: vältige Salva kindlustust

Postitus Postitas Lauri_L »

Väga kasulik info ning hea, et seda teistega jagasid. Kahjuks kehtivad meie vabariigis tõesti ütlused, et "ükski heategu ei jää karistuseta" ja " kui sa teistele pähe ei istu, siis istutakse sulle".

Kindlustusseltsid on tahes-tahtmata kasumile orienteeritud ettevõtted ning otsivad säästlikemaid võimalusi, samal ajal oma kliendi huve jalge alla tallates. Minul isiklikult on kindlustusseltsidega olnud paar-kolm kokkupuudet. Ükski neist pole olnud üdini positiivne. Kive võiks kõige enam loopida IF kindlustuse kapsaaeda. Peamiselt nende saamatuse ning oskuse tõttu olulist materjali "õhku ära kaotada".

Viimane kokkupuude oli Ergo kindlustusega möödunud aasta lõpus. Nimelt avastasin parklast oma auto, millel oli pagasiruumi luuk ning tagatiib sisse sõidetud. Koheselt teavitasin Politseid, kelle avariigrupp registreeris sündmuse. Õnneks olid parklas olemas valvekaamerad ning "jaht" võis alata. Siinkohal viis pihku Eesti Politseile (uurijale), kes ei suutnud 2 kuu jooksul küsida parkla omanikult videosalvestist. Ühesõnaga sai ise asi käsile võetud ning politseile info ette söödetud, et kust ja kellelt saab salvestise. Siis hakkasid asjad paremuse poole minema. Kui salvestis käes, siis selgus et tegemist oli Leedu registris oleva kaubaautoga, kes minu auto ära rihtis. Loomulikult autojuht ei teadnud asjast midagi, kuigi videosalvestiselt oli nähta, et üks tegelane seisis avarii hetkel auto taga ning teine keeras rooli. Ühesõnaga sai lõunanaaber teolt tabatud. Siinkohal jälle kiidaks uurijat, kes pani autojuhi fakti ette, et kas tunnistab oma süüd või et lähevad asjad kurjaks :lol:

Ühesõnaga autojuht võttis saba selga ja läks kindlustusse. Avarii toimumise hetkest oli möödunud selleks ajaks 5 kuud. Auto seisis, sest kindlustuse jaoks ei tohtinud sõiduki seisukorda muuta.

Võtsin kindlustusega (ERGO) ühendust ja ütlesin, et juhtus selline asi ja et süüdlane on leitud ja et tuleks nüüd remontima hakata. Ja tohoh, autot ei tahetudki näha. Saadeti nimekiri töökodade andmetega, kust võiksin pakkumisi küsida. Valisin pleki- ja värvitöökoja Paldiski mnt-l - Ammeco Auto.

Näitasin auto seal ette. Koostati pakkumine ning kindlustuselt tuli positiivne otsus 2 nädalaga. Autol vahetati pagasiluuk koos lisadetailidega ning värviti nii luuk kui tehti hajutus ülejäänud detailidele. Kraapisin hiljem lahti tihendid ja polstrid ning selgus, et ka sealt alt oli kõik korralikult värvitud. Lisaks poleeriti kogu auto üle, sest ülejäänud masina värv oli korralikult pleekinud (1993a auto ikka). Tulemus ning tööde kvaliteet oli parim, mida siiani näinud olen. Midagi kurta polnud. Autol oli peal ka BMW Klubi sümboolika ning oldi valmis ka see erandkorras uus tegema, sest see läks vana pagasiluugiga vanarauda.

Ühesõnaga ca 6 kuud asjaajamist, kuid tulemus oli suurepärane. Kui jätta välja kemplemine süüdlase otsimisel, siis sai asja umbes 3 nädalaga aetud. Positiivne sooritus ERGO-lt ning suurepärane töö Ammeco auto poolt.
Nitecore ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu
laurake1717
Värske huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 15 Mär 2016, 13:19

Re: Hoiatus: vältige Salva kindlustust

Postitus Postitas laurake1717 »

Mina olen kasutanud Salva kindlustust reisimise jaoks, midagi pole juhtunud seega ei tea, kuidas nad käituksid. Parem on mõni teine firma võtta?
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Hoiatus: vältige Salva kindlustust

Postitus Postitas Delta »

laurake1717 kirjutas:Mina olen kasutanud Salva kindlustust reisimise jaoks, midagi pole juhtunud seega ei tea, kuidas nad käituksid. Parem on mõni teine firma võtta?
Eks seda pead ise otsustama. Minu silmis on Salval plekk küljes ja mina neile oma raha ei vii, vahet pole, mis kindlustusliigiga tegu.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta