Nipinurk: kahetaktilise trimmeri, hekilõikuri vms karburaatori reguleerimine

Kõik see, mis mujale ei sobi, kuid väärib kajastamist
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Nipinurk: kahetaktilise trimmeri, hekilõikuri vms karburaatori reguleerimine

Postitus Postitas Delta »

Ajendas mind seda teemat tegema asjaolu, et Loodusinvest saatis mind pikalt, kui soovisin neilt osta trimmeri karburaatori reguleerimiseks võtit.

Nimelt vajavad osad kahetaktilised mootorid aeg-ajalt karburaatori timmimist. Probleem avaldub üldjuhul selles, et gaasi andmisel sureb mootor välja või siis pole asjandusel jõudu. Ja vahet pole, kas tegu on trimmeri, hekilõikuri vm tööriistaga, üldjuhul piisab probleemi raviks sellest, et mängid pisut karburaatori segukruviga (teine reguleerib tühikäigu pöördeid). Üldjuhul minuti-kahega saad asja ise korda.

Nüüd selleks, et kasutaja mingil juhul ise asja parandama ei hakkaks ja ikkagi töökoda külastaks (ning selle eest maksaks), on tootjad reguleerimiskruvid teinud sellise kujuga, et ühegi tavakeeraja-võtmega neile ligi ei pääse. Mul on olnud au kokku puutuda kahe isendiga, millel mõlemal oli nn pac-man stiilis kruvid. Ja nagu öeldud, esindusest sobivat võtit osta ei saa. Isegi kui tahad.

Pilt

Millised on variandid? Esiteks saad sobiva isendi tellida Hiinast. Maksab see ca 3 euri tükist, ainuke häda, et (tasuta) saatmine võtab nädalaid ja üldjuhul aega nii kaua oodata ei ole.

Teine variant on saagida kruvidele sisse sooned, et neid saaks keerata tavalise lapiku kruvikeerajaga. Eeltoodud pildil oleva hekilõikuri puhul ma nii tegingi.

Trimmeri puhul nii hästi ei länud, kuna saagimiseks polnud lihtsalt ruumi. Lahenduseks sai juhtmete kiirühenduse otsik.

Pilt

Üks ots sai surutud karpa spetskruvi otsa, teine vajutatud näpitsatega lapikuks (metallosa oli liiga pehme, et sellest saaks keerata) ja tulemuseks taas lahendus, mida saab kasutada tavalise lapiku kruvikeerajaga.

Pilt

Loo moraal? Ei ole vaja alati võtit osta või töökotta joosta. Oleks Loodusinvest müünud mulle võtme, oleksid nad saanud mingigi raha. Tõenäoliselt oleksin selle ostnud. Nüüd aga sai leitud alternatiivne lahendus ja nad ei saanud sentigi.

Kuna eesti keeles konkreetse probleemi kohta infot polnud, siis sai see teema ka tehtud. Ehk on kellelgi tulevikus selle võrra liihtsam.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Re: Nipinurk: kahetaktilise trimmeri, hekilõikuri vms karburaatori reguleerimine

Postitus Postitas linni »

No vot siis. Ja mina vaevlen pikemat aega pisikese bensiinitrimmeriga. Kui õhuklapp kinni panna, siis töötab ilusti. Lahtisega ei kogu üldse pöördeid üles. Kasutan teda suure trimmeri kõrval harva ja seetõttu pole viitsinud teenindusse temaga minna. Aga nüüd targem :)
Vasta