Nitecore EAX

Kõik, mis seondub taskulampidega.
Vasta
Kasutaja avatar
Lauri_L
Aktivist
Postitusi: 87
Liitunud: 16 Veebr 2013, 21:27
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Nitecore EAX

Postitus Postitas Lauri_L »

Pilt

Nitecore on valmis saanud oma järjekordse lambiga - Explorer seeriasse kuuluva EAX-ga.

Tegemist on ühe võimsaima (kui mitte kõige võimsama) seeriatootmises oleva ja AA toiteallikaid kasutava lambiga üldse. 2000lm valgusvõimsust ning 490m valgusvoo ulatust räägivad iseenda eest.

Pilt

EAX ise on sama kasutajaliidesega mis EA4 ning EA8. Kõik mis lambi peast tahapoole jääb on äravahetamiseni sarnane EA8-ga. Lambi pea on aga midagi uut. Kandilises peas peitub kaks kattuvat ca 40mm diameetriga siledapinnalist reflektorit, kummaski uus Cree XM-L2 T6 LED element. Sellest, et LEDid on viimseni "üles krutitud" annavad märku lambi peas asuvad sügavad jahutusribid. Nitecore'ile omaselt on lambi toitepinge stabiliseeritud.

EAX saab Eestis (http://www.taskulambid.eu" onclick="window.open(this.href);return false;) kõigile huvilistele saadaval olema vaid ettetellimisel. Lattu seda lampi (vähemalt esialgu) võtma ei hakka.
Nitecore ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Nitecore EAX

Postitus Postitas Delta »

Huvitav lamp. Näitamiskaugus tundub olema sama, mis EA8-l, küll on valgusvihk ilmselt laiem. Kui esimese hooga arvasin, et tegemist on rohkem disainitootega, siis tegelikult võib kahe reflektori kasutamises isegi mingi loogika olla. Kaugele näitamine on küll meeldiv booonus, aga pimedas on sellest vähe tolku, kui enda silm ei seleta. Suuremad objektid nagu autod, majad näed ära, aga 250-300 m kaugusel asuva kassi-koera nägemiseks pimedas ja lambivalgel peab juba paras kullisilm olema. Kontrastid on lambivalgel väiksemad ja värvid sulavad rohkm ühte, muutes üksikute detailide eristamise keerulisemaks. Selles võtmes on EAX-l EA8 ees eelis, kuna laiendatakse nö nähtavat "kasulikku" ala.

Variant oleks olnud teha reflektorid ka erineva viimistlusega. A la üks "sile" kaugele, teine "säbrune" hajusamaks ja lähedalt näitamiseks. Aga ju siis on XM-L piisavalt hajus niigi 8-)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta