SupBeam K50 ülevaade

Kõik, mis seondub taskulampidega.
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1553
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

SupBeam K50 ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Andrus Kivirähk kirjutas ühes oma laupäevases veerus suvist kuumalainet kommenteerides tabavalt, kuidas eestlase jaoks on suvi justkui lühike viiv, mõned kuud aastas, mis tuleb lihtsalt ära kannatada. Suveks ja palavuseks ei valmistuta, see elatakse lihtsalt üle. Erinevalt talvest, millega hakkama saamiseks pühendutakse pidevalt ja täie tõsidusega, kogutakse varusid ja soojustatakse majasid.

Akna taga valitsevat sügisilma arvestades ongi paras aeg piiluda taas lambimaailma ja võtta luubi alla otsingulamp SupBeam K50.

SupBeami kui firma kohta ei oska ma paraku suurt mitagi rohkemat öelda peale selle, et tegemist on Hiina päritolu tootjaga. Kuigi koduleht on neil üldiselt päris ülevaatlik, siis firma enda kohta sealt infot väga palju ei leia. Kirjatüki valmimise ajaks olid hiinlased leidnud, et SupBeam ilmselt ei ole piisavalt äge nimi lääne turu jaoks ja nimetanud ennast ümber AceBeamiks. Vaatamata nimemuutusele jäävad lambid samaks.

Kui AA/ AAA lampe võiks tinglikult nimetada kergekaalu esindajateks, siis K50 oma 4x18650 lahendusega kuulub vaieldamatult raskekaalu. Lambile on tehase poolt antud järgmised parameetrid:

- 0,9lm/ 3100h
- 30lm/ 320h
- 245lm/ 35h
- 620lm/ 16h
- 1050lm/ 6.9h
- 1610lm/ 3.2h

Kaal on akudeta 564 grammi ja kasutatakse XM-L2 leedi. Nagu näha, siis selle klassi lampide kohta mõneti ebatraditsiooniliselt on tootja lisanud ka ülimadala 0,9lm taseme. :up

Vaadates pakutavaid tööaegu, siis on selgelt näha ka 4x18650 lahenduse eelis 2x18650 lampide ees. Kõik tasemed on reguleeritud hoidma valitud võimsust ja kontrollitud pingega.


Pakend ja lisavarustus 5/5
K50 saabub kenas ja kvaliteetses alumiiniumiga ääristatud ning nurgatugevdustega kinkekohvris, jättes soliidse ja hinnalipikule väärilise mulje.

Pilt

Hea mulje jätkus ka kohvrit avades: pesad lambile ja selle lisadele olid lõigatud täpselt ning keskmisest jäigem vahtkumm hoidis kogu kupatust kenasti tihkelt paigal. Meeldivaks nüansiks oli seegi, et juba tehasest oli ettelõigatud kohad varuakude jaoks.

Pilt

Pilt

Seega on kõik tingimused lambi kinkimiseks, igapäevaseks hoidmiseks ja transpordiks tehasepakendiga täidetud.

K50 kaasavara oli ootsupärane, sisaldades vöökotti, garantiikaarti, ingliskeelset kasutusjuhendit, kaelepaela, varutihendeid ja nupukatet. Kuna K50-l on võimalus laadida ka akusid lambi sees, siis lisandusid eelnevale ka laadimisjuhe ning laadijad nii tavavõrgu kui ka auto 12V pistiku tarvis.

Pilt

Kuna laadimiskaabel on USB otsikuga, siis avardab see laadimisvõimalusi veelgi. :up


Koostekvaliteet 5/5
SupBeam K50 koostekvaliteet oli igati eeskujulik.

Pilt

Must anodeering oli veatu, samuti ei täheldanud ma mingeid tootmisest-hooletust pakkimisest tingitud defekte või kriime.

Pilt

Pilt

Reflektori viimistlus oli ühtlane ning LED asus kenasti keskel. Märkimist väärib seegi, et reflektori klaasil oli kergelt lillaka varjundiga peegeldusvastane lisakate. Lisa, mida kohtab tavaliselt pigem optilistel sihikutel, binoklitel jms.

Pilt

Keermekohad olid kenasti määritud.

Pilt

Akud ei käi lampi lahtiselt, vaid need paigaldatakse eraldi raamkassetti.

Pilt

Natuke tekitas hämmingut see, et kassetile polnud märgitud, mis pidi see sisse käib. Isegi kolmeeurostel supermarketi lampidel on tavaliselt vastav viide olemas. Kas see tähendab seda, et asi töötab mõlemat pidi? Pisike uurimine näitas, et nii see siiski ei ole. Õnneks on K50 varustatud polaarsuskaitsega, st isegi kui kasseti paigaldamisel eksid, ei tee see lambile midagi.

K50-l on ka led-indikaator, mis asub diskreetselt lambi tagaosas. Isegi nii diskreetselt, et unustasin seda testida, mistõttu järgnev kirjeldus põhineb netiandmetel. :mrgreen: Indikator põleb roheliselt kui lamp töötab ja akud on täis (ka laadimise lõppemisel), oranžilt kui akud hakkavad tühjenema, punaselt kui akud on tühjaks saamas või akusid laetakse ning vilgub punaselt päris tühjenemise eel või kui laadimisega on mingi probleem.

Pilt

Vöökott oli korralik ning standradsete kinnitustega.

Pilt

Pilt

Lõpetuskes tuleb austada traditsioone ja viriseda lambi sabas asuva nupu lüliti ja selle kattekummi vahele jääva õhupadja osas. Aga eks see ole juba minu personaalne kiiks. Ju siis midagi enamat ei osanud lihtsalt välja tuua. 8-)


Disain ja ergonoomika 4/5
K50 ei ole väike lamp. Otsingulambile kohaselt on reflektor suure diameetriga ja ehkki neli akut on kompaktselt paigutatud üksteise kõrvale, ei õnnestu nende massi ja mõõtmeid täielikult varjata.

Pilt

Seetõttu on ka lambi korpus on üsna jäme ning väiksema käega inimestel ei pruugi lampi kõige mugavam hoida olla. Ka on korpusele kaetud muster on küllaltki madala profiiliga, mistõttu ekstreemsetes oludes võib lamp suhteliselt kergesti käest libiseda.

Ilmselt sai sellest aru ka SupBeam ning lisas K50 sappa kaks avarat augukest randme- või kaelapaela jaoks.

Pilt

Küll peab olema ettevaatlik lampi siledale kaldpinnale asetades: kuna lamp on ümara profiiliga, siis on veeremine vältimatu. Teisalt jällegi saab K50-te asetada sabale püsti seisma, mis avardab lambi kasutusviise tuntavalt. :up

Seega vähe agressiivsem muster ja mõni veeremist takistav nurgake korpusel oleksid ainukesed soovitused, mida praeguse disaini arendamiseks oskaks välja pakkuda.


Kasutajaliides 5/5
Kasutajaliides on K50-l väga hea. Kuigi sisse-/ väljalülitamine/ momentvalgustusrežiim käib traditsiooniliselt sabas asuva nupuga, siis valgustugevuse tasemete valimine käib magnetrõngaga.

Pilt

Nagu juuresolevalt pildiltki näha, siis enam lihtsamaks kasutjaliidest muuta ei saa. Rohkema valguse saamiseks keerad rõngast paremale, vähema jaoks vasakule. Kõige parempoolsemas asendis asub stand-by ja ainukese "diskorežiimina" strobo.

Tasemete asukoht on keeramisel selgelt eristatav kerge nõksatusega kui õige asend paika saab.

Suureks plussiks on ka see, et rõngast töötab ühetemoodi hästi nii paljakäsi kui kinnastes. Kuigi rõngas füüsiliselt muust korpusest selgelt ei eristu, siis asub ta täpselt reflektori koonuse taga, kust on teda lihtne leida ka käsikaudu.

Kuna tasemete asukoht ja järjekord on alati sama, siis saab soovitud taseme valida juba enne lambi sisselülitamist.


Kasutamine
Sain lambi enda kätte juba suvel, aga põhjamaale kohaselt on meie suved valged ning lambiga saab valgustada vaid seda, mida niigi näed. Esimene võimalus pilte teha (muid tegemisi polnud, kuud ja vihma ka mitte) saabus alles septembris. Paraku ideaalsetest tingimustest oli asi kaugel. Oludes, kus päeval valitseb veel hilissuvi ja öösel langeb temperatuur nulli lähedale on udu maa kohale kerge tekkima. Nii ka seekord ja seetõttu pikemal distantsil lambi võimeid näitavaid pilte teha ei õnnestunudki, kuna teatud kaugusest alates oli tulemuseks lihtsalt valge sein. Küll tõi udune hilisõhtu kenasti välja valgusvihu kuju. 8-)

Pilt

Huvitav oli K50 puhul seegi, et tulenevalt otsingulambile omase valguspildi eripärast (selgelt eristuv kontsentreeritud keskosa ehk hotspot), ei olnud madalamad tasemed jalutamisel eesoleva tee valgustamiseks kõige mugavamad, kuna valgusvihu keskosa moodustas liiga suure kontrasti servadega, häirides jalgeesisest ülevaate samist.

Pilt

Märksa meeldivam oli vunki juurde keerata tasemeni, mille puhul keksosa ja servad sulasid ühte.

Aga piltide juurde. Nagu ikka, asub kadris asuv keskmine puu ~50 m kaugusel. 0,9lm taseme kohta pilti ei ole, kuna see andis liiga vähe valgust selleks, et midagi pildile jääks.

Pilt
30 lm

Pilt
245 lm

Pilt
620 lm

Pilt
1050 lm

Pilt
1610 lm

Ja vaade välule.

Pilt

Pilt


Kokkuvõte
K50 on suurepärane näide sellest, et kui tahta, siis on võimalik asju teha kohe algusest peale õigesti. Hea koostekvaliteet on selle klassi lampide puhul eelduseks, mistõttu siin üllatusi ei olnud. Sellest, et tootja on teinud oma kodutöö hästi, annab märku hoopis see, et lisatud on 0,9lm ülimadal režiim, lamp suudab seista sabal, on olemas augud randmerihma jaoks, lihtne kasutajaliides jne. Pisiasjad, mis aga kokkuvõttes suurendavad oluliselt igapäevast kasutusmugavust.

Eks päästjad jt elukutselised teavad ise oma vajadusi ja ostavad selle järgi, aga just oma universaalsuse tõttu oleks K50 minu silmis hea valik nt eramajja või maakodusse. Saad valgustada lähedale, saad valgustada kaugele, kui elekter ära läheb, paned lauale/ põrandale sabale seisma ja väiksel võimsusel põlema ning valgus ongi majas, tööaeg on meeletu, miinumumil 3-4 kuud ja laadida saad kasvõi autos kui vaja. Mida veel ühel universaallambilt tahta?

Otsingulampidest on mul võrdlusmoment vaid Armytek Barracudaga. Kuigi tehtud välipilte pole mõtet kõrvutada (ühed on tehtud sügisel, teised talvel), siis valgusvihu ulatuse osas olulist erinevust ei ole. Küll tuleb vahe sisse kui vaadata omaduste tervikpaketti ja tööaegu ning siin on 4x18650 kasutaval K50-l selge eelis. Tõsi, seda kajastab ka kõrgem hind.

Kokkuvõttes võin öelda, et kuigi ma polnud SupBeamist enne kokkupuudet K50-ga kuulnudki, siis pärast K50-ga tutvumist leian, et selle firma tegemistel tasub silma peal hoida. :up

***

Ülevaate kirjutamiseks andis lambi SupBeami/AceBeami esindaja Eestis taskulambid.eu.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta