Fenix TK35UE

Kõik, mis seondub taskulampidega.
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Fenix TK35UE

Postitus Postitas linni »

Ostsin sellise isendi öölaskmiseks.
http://www.fenix-store.com/fenix-tk35-u ... lashlight/" onclick="window.open(this.href);return false;
Endine 1200 lm Trustfire lamp on nagu küünal selle kõrval.
Valge valgus, 70 kraadi vihu laius ning öö teeb tõeliselt valgeks.
Püssi peale sobitamine saab olema ilmselt veidi komplitseeritud, kuna kest on suhteliselt suure läbimõõduga. Tavahoidikud siia ei sobi ning sellest tulenevalt pole öölaskmist veel proovinud.
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Fenix TK35UE

Postitus Postitas Delta »

linni kirjutas:Püssi peale sobitamine saab olema ilmselt veidi komplitseeritud, kuna kest on suhteliselt suure läbimõõduga. Tavahoidikud siia ei sobi ning sellest tulenevalt pole öölaskmist veel proovinud.
Kus häda kõige suurem, seal duct-tape kõige lähem :mrgreen:

Mõned välipildid kuluks muidugi ka ära, eriti hea oleks uus vs vana.

Huvitav oleks muidugi ka Nitecore P36-ga kõrvuti panna, peaksid suht sarnased lambid olema. Ise-enesest on ülevaateks kasutatud P36 veel minu käes, iseasi, kas õnnestub leida testimiseks sobivat aega-kohta.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Re: Fenix TK35UE

Postitus Postitas linni »

Mul pole kõrvutamise vastu midagi, probleem on vaid selleks aja leidmises.
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Fenix TK35UE

Postitus Postitas Delta »

Nii on. Vaatasin just täna, et õhtul kell 11 oli väljas veel nii valge, et lambiga polnud seal küll midagi teha.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Lauri_L
Aktivist
Postitusi: 87
Liitunud: 16 Veebr 2013, 21:27
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Fenix TK35UE

Postitus Postitas Lauri_L »

Õnnitlused hea ostu puhul! TK35UE on :up lamp. Igapäevasesse majapidamisse ning ringikolamiseks üks parimaid formaate.

Aga relvale.... ma ei tea, pelgalt paigaldamisega tuleb viisaka tulemuse saamiseks kurja vaeva näha :roll: ning lamp ise on raske, väga raske.

Kas relvale poleks olnud mõistlikum osta väikese LEDiga ja kitsama valgusvoo/kontsentreerituma valguspunktiga lamp? Lai, sujuva valgusjoonisega lamp teeb kaugelt otsitava detaili märkamise raskeks, sest äärealad on liiga hästi valgustatud. See aga viib tähelepanu mujale.
Nitecore ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Re: Fenix TK35UE

Postitus Postitas linni »

Vastupidi. Mu Trustfire on väga fokusseeritud kiirega ja öösel märgi otsimine on täielik õnnemäng. Lisaks optika ja valguskiire ühisele teljele sobitamise teema.
Lambi kinnitus saab olema kas toru või optika külge. Mingi korgist või penolaadsest materjalist vahetükk ja mäkgaiveri teip ning ei tohiks probleeme olla.
Lamp on läbinud juba katsetused äärmiselt nõudliku testija käes. Naine käis eile öösel sellega põllu peal kadunud kassi taga ajamas. Vastukaja on positiivne :lol:
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Re: Fenix TK35UE

Postitus Postitas linni »

Soetasin järjekordse Fenix TK35UE.
Seekord uuenduskuuri läbinud variandi, mis kasutab Cree HXP70 LED elementi.
Kui vanal oli maksimaalne valgusjõud 1800 luumenit, siis uuel on 3200.
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Fenix TK35UE

Postitus Postitas Delta »

Njah, ma ka üks päev vaatasin üle hulg aja lampe ja need võimsusnumbrid on mõne aastaga ikka 2-3x suuremaks läinud :up

Mingit võrdluspilti ei anna korraldada, et uue ja vana erinevus näha oleks?
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
linni
Tõsine huviline
Postitusi: 173
Liitunud: 16 Aug 2013, 23:25

Re: Fenix TK35UE

Postitus Postitas linni »

Peab sügist ja pimedat ööd ootama, siis saab.
Kasutaja avatar
Lauri_L
Aktivist
Postitusi: 87
Liitunud: 16 Veebr 2013, 21:27
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Fenix TK35UE

Postitus Postitas Lauri_L »

Nagu varem olen korduvalt maininud, siis Fenix on väga vastupidav lamp, kuid kahjuks ka väga konservatiivne tootja. Kui XHP70 TK35 sisse jõudis, siis teised lambitootjad olid selle pmst juba maha kandnud. Üle võttis XHP70.2. Tänaseks on ka XHP70.2 juba ajalooks muutumas. SBT90.2 on see, mis täna popp on. Aga see selleks.

Minu jaoks on parim TK35 komplekt MT-G2 LED elemendiga - see vist sinu vanem lamp? Väga hea valgustemperatuur ja hea värviedastus. XHP70 on väga madala värviedastusindeksiga ning pimedas on pilt üsna "lame". Tint shift on üsna ränk - kahjuks. Väga ootaks, et Fenix võtab mõistuse pähe ja istutab SBT90.2 sellesse lampi. Väga hea valge valgusega LED ja tint shift pea olematu :up Lisaks korralik valgusjoonis.

Kui kõrvale jätta, et 3200lm saab sellest lambist 30 sekundiks, peaks madalatel valgustugevustel XHP-70 pisut ökonoomsem olema kui suur MT-G2 LED. Seega kui täiega ei pauguta, siis akud kestavad laadimiste vahel pisut kauem.

Kindlasti ei taha Fenix'it maha teha - olen ka ise TK35 kasutaja. Mul väga vana mudel XM-L T6 elemendiga ja toimetab tänaseni tublisti.
Nitecore ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu
Vasta