Olight M2R Warrior ülevaade

Kõik, mis seondub taskulampidega.
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1552
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Olight M2R Warrior ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Olight M2R Warrior on lamp, mida kirjeldatakse pakendil kui taktikalist. Ja taktikaline on tänapäeva turunduses midagi, mille abil üritatakse müüa pea kõike. Alustades pastakatest ja lõpetades pakitoiduga. Seega pole imestada, kui mõiste kasutamine tekitab esimese reaktsioonina ettevaatlikkust. On see ettevaatlikkus ka põhjendatud? Kohe saame teada...

Enne asja kallale asumist tuleb siinkohal tänada taskulambid.eu veebipoodi, sest just nemad andsid selle lambi mulle testimiseks ja proovimiseks.

Lambist on olemas ka videoülevaade neile, kes eelistavad lugemisele liikuvat pilti:

https://www.youtube.com/watch?v=oSU5o-dUynA




Kes on tutvunud H2R Nova ülevaatega, siis neid ootab M2R pakendi puhul kindlasti äratundmine: tuttavad on nii värvilahendus kui ka põhiandmete kajastamine ümbrise esi- ja tagaküljel.

Pilt

Pilt

Erisusena on M2R puhul karbi küljele märgitud ka Olight nägemus sellest, kes ja kus võiks lampi kasutada.

Pilt

Nagu näha, siis peetakse sihtgrupiks korravalvureid, metsloomi (või siis jahimehi), kodukasutust ja ehituspoest aknaklaasi koju kandvaid paarikesi. Viimane tõlgendus tekitas küll mõningaid kahtlusi ning pärast pisukest süvenemist selgus, et pesapunumise asemel vahetab piktogrammidest paarike hoopis argumente käekoti saatuse üle ehk siis maakeeli öeldes peetakse silmas enese­kaitsesituatsioone. Käekoti kuuluvuse osas ma siin järeldusi tegema ei hakka. Moodne maailm, kõik on võimalik.

Välist ümbrist eemaldades ilmnes järgmine erinevus H2R Nova pakendist, nimelt oli M2R puhul karbikese kaas asendatud plastikust kattega, millel kiirinfo selle kohta, mida oma lambiga esimese asjana teha (eemaldada akut blokeeriv kaitsekile) ning kuidas lampi sisse lülitada.

Pilt

Võib arvata, et sarnase käigu põhjustas ostjate mass, kes eelistasid karbi põhjast juhendi otsimisele ja lugemisele lampi kohe kasutama hakata ning avastasid siis, et lamp ei põle/ lae ning kukkusid seejärel tellimust tagastama või siis asjatult klienditoega pragama.

Plastiku eemaldamisel avaneb aga taas juba tuttav pilt: paremal olevas pesas lamp ja vasakul sektsioon, milles varjul kaasapandud lisavarustus.

Pilt

Pilt

Nagu pildilt näha, siis leiab karbist lisaks lambile ka juhendid (eesti-inglise), vöökoti, magnetlaadija ja randmepaela.

Pilt

Vahetatav aku on eelpaigaldatud juba tehases (kontaktid on transpordi ohutuse tarvis blokeeritud plastikust kaitsmega, mis tuleb enne laadimist-kasutamist eemaldada) ning ka taskuklamber on kenasti kohe lambi küljes.

Pilt

Seega on M2R näol taaskord tegu komplektiga, mis on koheselt kasutusvalmis ega eelda värskelt omanikult täiendava lisavarustuse soetamist. Küll on mõistlik lambi aku enne kasutamist täis laadida, kuna tehasest tulles on selle laetus kusagil veerandi-kolmandiku tasemel.

Komplektis olev vöökotike on igati korralik. Kasutatud materjal on paksemat sorti ja tundub vastupidav.

Pilt

Olemas on plastist aas riputamiseks ja kaks riidest vööaasa mujal kandmiseks. Üks vööaas on trukiga avatav, teine on kinnine/ fikseeritud.

Pilt

Kotikese klapp käib lärmaka takjapaela asemel pandlaga. Pandla vastust katva riideriba ülesandeks on ilmselt hoida seda püstises asendis. Ikka selleks, et pannalt oleks mugavam ühe käega sulgeda, sest ilma selle paelata vajuks pandla vastus alla ja nii oleks ühe käega pusimist märksa rohkem või peaks klapi sulgemiseks kasutama kahte kätt.

Pilt

Lisaks on nii kotikese põhjas kui kotti sulgevas klapis väike auk. Põhjas olevad augud on suht levinud nähtus. Seda tehakse selleks, et pärast vees kahlamist oleks veel võimalus selle augu kaudu lahkuda. Mis eesmärki täidab aga sulgurklapis olev auk, jäi mulle mõistatuseks.

Pilt

Päris kindlasti ei ole need augud juhuslikud, kuna asuvad kenasti keskel ja nende ümbrus on kestvuse huvides korralikult niidiga läbi õmmeldud. Seega kui keegi nende eesmärki teab, siis andku aga teada. Huvitava nüansina olgu öeldud, et Olight enda kodulehel olevatel piltidel klapis auku pole ning ka põhjaaugu ümber on tavalise õmbluse asemel hoopis rõngasneet. Seega võib olla, et augumeister tegi lihtsalt ületunde.

Üllatuse pakkus ka randmepael. Nimelt on lambi sabas olevad randmepaela kinnitamise augud üsna väikesed, mistõttu Olight on paela külge kinnitanud väikese nõelalaadse traadijupi, mis teeb randmepaela paigaldamise ülilihtsaks.

Pilt

Väike detail, aga asjaolu, et tootja on üldse selle peale mõelnud, on meeldiv ja annab teatava kindlustunde, et ehk on kõik muugi lambi juures samavõrd hästi läbi mõeldud. Erinevalt H2R Novast M2R taskuklambri küljes eraldi auku randmepaela kinnitamiseks ei ole.

Kui juba klambrist juttu, siis tegemist on traditsioonilise kahesuunalise surveklambriga, mida saab kinnitada nii lambi üla- kui ka alaossa, seega peaks igaüks leidma endale sobiva asendi.

Pilt

Lambi enda kvaliteet on hinnasildile vääriliselt korralik, mingeid vigu või apsakaid viimistluses ma ei märganud. Meeldiva disaininõksuna ümbritseb Olight värvides sinine rõngas nii külgmist juhtnuppu kui ka reflektori äärist. Leed asub kenasti keskel.

Pilt

Pilt

Lambi otsas olevad sakid on eelkõige kosmeetilised ega ole mõeldud kontsentreerima löögienergiat vastase survepunktidesse (ma loodan, et see kõlas nüüd ekstra taktikaliselt). Küll on tänu neile näha, kas lamp põleb või ei põle, kui see asetada otsapidi vastu lauda.

„Taktikalisus“ tähendab üldjuhul ka seda, et lamp on sama suurusklassi lampidest natukene raskem ja tummisem. Minu mõõtevahend näitas M2R kaaluks 155 grammi, mis on tootja kodulehel toodud numbriga (149 g) samas suurusjärgus, arvestades asjaolu, et mina kaalusin lampi koos klambriga.

Pilt

Magnetlaadimine on tehnilise lahendusena hakanud mulle järjest rohkem meeldima. Ühelt poolt on magnetlaadimisel praktilisi eeliseid: ei pea lampi aku välja võtmiseks ja laadimiseks lahti kruvima või siis muretsema selle pärast, kas laadimispesa kattev kummilipakas ikka peab vastu sama kaua kui ülejäänud lamp. Teisalt ja märksa olulisem on aga see, et magnetlaadimine sobib ideaalselt tänapäevasele inimesele, kes ei viitsi üleliigse lisavarustusega jännata.

Pilt

Laste pealt on hästi näha, millise kerguse ja rutiiniga visatakse telefon õhtul laadima, samas kui öelda, et „ole hea, kruvi nüüd oma taskulamp lahti, otsi laadija ja pane aku laadima“ tundub kohati sama raske ülesanne olevat kui keskealisel õllekõhuga pereisal maratoni läbimine. Ja see ei ole ainult lastega nii. Just sellistel juhtudel on magnetlaadimine ideaalne, kuna USB pesasid/ laadijaid leiab tänapäeval igalt poolt, kogu protsess ei nõua eriti lisapingutust, viska lihtsalt juhe külge ja oota kuni punase tulukese asemel hakkab põlema roheline.

Pilt

Pilt

Samavõrd lihtne on ka lambi juhtimine. M2R puhul saab seda teha nii külje- kui ka sabanupuga. Kui küljenupu alt saab ligi lambi kõikidele funktsioonidele, siis sabanupuga ainult nö taktikalise osale.

Küljenupp ise käitub ootuspäraselt. Vajutus lükkab lambi sisse, teine vajutus välja. Tasemete valimiseks tuleb külgnuppu põlemise ajal all hoida ja soovitud tasemel nupp lihtsalt lahti lasta. Loomulikult on M2R-l ka mälufunktsioon, st lamp jätab viimati kasutatud taseme meelde.

Pilt

Lisaks põhitasemetele on M2R-l kolm lisataset. Ultramadalale tasemele pääseb ligi, kui väljalülitatud lambil hoida külgnuppu lihtsalt natuke kauem all kuniks lamp süttib ultramadalal tasemel. Turbole pääseb ligi topelt- ja strobole kolmikvajutust tehes. Seejuures ei oma tähtsust, kas lamp samal ajal põleb või mitte. Ka antud lambis kasutab Olight suuremaid koormuseid taluvaid akusid, seega tavakoormusele mõeldud akudega ei pruugi turbo toimida.

Küll peab M2R puhul arvestama sellega, et külgnupp on suhteliselt madala profiiliga. Paljakäsi ei ole see probleem, kuna sõrm leiab kummise nupu muu metalli pealt kergesti ka pimesi.

Teine lugu on kinnastega, sest isegi suhteliselt õhukeste töökinnaste puhul ei olnud õige koha leidmine lihtne. Mõningase katsetamise järel avastasin, et kõige kiirem ja kindlam viis pimesi külgnupu leidmiseks on sättida taskuklamber selliselt, et see asuks teisel pool lampi, täpselt külgnupu vastas. Taskuklambri tunnetab ära ka paksemate kinnastega ja nii on kohe selge ka külgnupu asukoht.

Sabanupp toimib kaheastmelisena: poolvajutus (p) ja täisvajutus (t). Samuti on sabanupule võimalik seadistada kaks erinevat tasemete kombinatsiooni: max(p)/ turbo(t) ja turbo(p)/ strobo(t).

Pilt

Nagu ikka, siis aktiveerib poolvajutus momentvalgustusrežiimi, mille puhul lamp põleb kuniks nuppu all hoitakse ja kustub kui lüliti vabastada. Täisvajutuse korral jääb lamp põlema ainult max-turbo seadistuses, turbo-strobo korral toimib täisvajutus sarnaselt poolvajutusega.

Valitud kombinatsiooni saab muuta kui täisvajutuse korral vajutada korra külgmist nuppu või siis hoida külgmist nuppu all kuniks tasemed on vahetunud kolm täisringi.

Üllatav oli see, et kui lülitada lamp sisse külgnupuga ja kasutada momentvalgustust juba põleva lambi korral, siis pärast sabanupu vabastamist ei jää lamp algsel tasemel põlema, vaid lülitab end välja. Olukorra paremaks illustreerimiseks kujutage ette olukorda, et jalutate kuskil põlluveerel lamp keskmisel tasemel ja soovite korraks valgustada eemal olevat metsatukka ja põmm – lamp lükkab ennast välja. Eelnevalt väljalülitatud lambi puhul on selline käitumine igati OK, samas juba põleva lambi korral... On muidugi võimalik, et eksisteerib mingi situatsioon, kus selline lahendus on mõistlik, samas ei oska hetkel sellist olukorda kirjeldada ja tavakasutuses on lambi selline käitumine lihtsalt tüütu.

Teiseks asjaoluks, millega tuleb M2R puhul arvestada, on see, et tänu magnetlaadimisele on sabanupp muu korpusega tasa, mitte eenduv nagu taktikalistel lampidel tavaks. See tähendab seda, et täisvajutuse tegemiseks tuleb sõrm asetada nupule selliselt, et lambi korpus vajutust ei blokeeriks. Sisuliselt tähendab see seda, et sõrme ots peab toetuma nupu keskosale, mitte lambi sabale.

Pilt

Kuna selline asetus pole ei loomulik ega ka intuitiivne, siis eeldab see sõrme teadlikku positsioneerimist. Väikemate käte puhul ei ole see ehk nii suur probleem, aga suuremate ja eriti kinnaste korral tahab see pisut harjumist. Tegemist hinnaga, mida tuleb maksta magnetlaadimise mugavuse eest. Videos algab vastav lõik 11:55 peal.

Ilmselt just seetõttu pakub Olight ka M2R sõsarmudelit M2T, mis põhineb küll M2R disainil, aga on varustatud klassikalise eenduva sabanupuga ja magnetlaadimine puudub. Ning mis seal salata, selle võrra on M2T ka soodsama hinnaga.

Kui juba heietamiseks läks, siis on selge, et just momentvajutus ja strobo ongi need omadused, mille tõttu Olight on lampi nimetanud "taktikaliseks". Nagu avalõiguski öeldud on taktikaline tänapäeval niivõrd üldine ja mis seal salata, kohati ka väärkasutatud mõiste, nii et paratamatult tuleb selliselt sildistatud tooteid vaadata läbi kerge kriitikaprisma. Nii ka siin.

Esiteks sõltub lambi "taktikalisus" eelkõige kontekstist. Nt siin on kajastatud ühe riigi politsei vastavat uurimust, mille tulemusena jõudsid nad järeldusele, et neile sobib kõige enam lamp, millel on hästi kitsas valgusvihk ja esmase valikuna ainult momentvalgustusrežiim. Esimest seetõtu, et siseruumides ennast ja kaaslasi mitte asjatult pimestada/ asukohta reeta ning teist sellepärast, et stressisituatsioonis ei jõua keegi tasemete-nuppudega jännata ja üks nupp-üks režiim on sellistes olukordades kõige lollikindlam lahendus. Päriselus sellist lampi ükski tootja ei pakkunud ja nii nad lasid selle enda jaoks ehitada.

Ilmselgelt oli tegu linnaolude ja siseruumide tarvis optimeeritud lahendusega. Kas sama lamp oleks parim valik ka looduses nt avamaastikul? metsas? kõrbes? talvel? Tõenäoliselt mitte, seega nagu öeldud, kõik sõltub kontekstist. Ühte ja ainumast parimat lampi ei ole olemas. Küll on selge, et sõna „taktikaline“ pakendil, aitab toodet teatud seltskonnale paremini müüa.

Teiseks tasub arvestada sellega, et strobo ei ole mingi konflikte lahendav imevits. Kuigi reklaamidest ja osadest ülevaadetest võib jääda mulje, et lase aga pätile strobo näkku ja too satub omadega nii segadusse, et ongi situatsioon lahendatud, siis päriselu nii roosiline ei ole.

Loomulikult ei ole meeldiv kui sulle 1500 vilkuvat luumenit näkku suunatakse, samas inimeste tajud ja reaktsioonid on erinevad. Mõnda see vilkumine häirib rohkem, mõnda vähem. Häiritus võib sõltuda ka sellest, kas pätt on kaine või mingis joobes. Viimasel juhul võib tüübil olla endast täiesti ükskõik, peaasi et saaks oma teo lõpule viia. Samuti võid pätti pimestades pimestada ka ennast, jne, jne... Ehk siis reaalselt peab arvestama sellega, et parimal juhul annab strobo sulle 1-2 sekundit lisaaega reageerimiseks, on see siis ära jooksmine, karjumine või mis iganes tegevus parasjagu mõistlik tundub. Kõige halvem, mida teha saab on eeldada, et ainult strobo lahendab olukorra.

Küll ei maksa unustada, et lisaks reklaamitud enesekaitsesituatsioonile on strobo vägagi efektiivne vahend enda nähtavaks tegemiseks või tähelepanu äratamiseks. Nt pimedal ajal jalutades vastutulevale autole. Kes ei usu võib auto roolis jälgida pimedas sõitvaid rattureid. Millist ratturit märkab kiiremini ja kergemini, kas seda, kelle rattal põleb ühtlane tuli või seda, kellel see kiirelt vilgub? Ma pakun, et viimast varianti ja sama kehtib ka jalakäija puhul. See ei tähenda, et peaks kogu aeg käima ringi valguse sähvides nagu diskosaalis, enamasti piisab ka lühiajalisest "valangust", et saada märgatud.

Pilt

Seega kokkuvõtteks ütleks nõnda, et M2R on järjekordselt korralik lamp Olightilt. Sarnaselt H2R Novale on tegu täispaketiga, mille puhul kõik lambi pidamiseks vajalik on kohe ostes kaasa. Küll ei maksa lasta ennast heidutada karbil olevast taktikalisest sildist. Minu silmis on tegemist pigem hea universaallambiga, millel on ka "taktikalisi" omadusi, kui taktikalise lambiga, mis sobib ka kodukasutusse. Kui sellest aru saada, siis on tegemist lambiga, mis kõigi eelduste kohaselt teenib omanikku kaua ja korralikult.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Lauri_L
Aktivist
Postitusi: 87
Liitunud: 16 Veebr 2013, 21:27
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Olight M2R ülevaade

Postitus Postitas Lauri_L »

Taaskord väga asjalik ning detailne ülevaade :up - tänud autorile! Oleks vaid endal sellist kannatlikkust :lol:

M2R on tegelikkuses esimene lamp Olight'i täiesti uuest lambipõlvkonnast (kui nii saab nimetada). Olight on läinud sama teed nagu näiteks Fenix - ühte lambimudelit (või siis mudeliseeriat) uuendatakse ja täiustatakse pidevalt ning lõpptulemuseks on äärmiselt vastupidav ja läbimõeldud toode. Täiesti uusi tooteseeriaid tuuakse turule harva.

M2R koos oma järglastega peaks välja vahetama sellised pikalt turul olnud Olight (kultus-)lambid nagu M20, M23, M2X-UT, M3XS-UT, M1X jne. Kohe pärast M2R-i lasti välja ülevaates juba ära toodud M2T, mõni päev tagasi lasti turule esimene "vibreeriv :mrgreen: " taskulamp M3R (Warrior X) ning ega ka M4R ja M1R (mille prototüüpe esitleti '18 IWA messil) ei ole mägede taga. Tuleb tunnistada, et tänases kirevas ja paiguti üle võlli minevas taskulambimaailmas on Olight suutnud oma lampidega siduda tähelepanuväärseid uuendusi ilma, et tooted oma otstarbekohaseid kasutusomadusi kaotaksid. Müüjana on hea meel tõdeda, et ka inimesed on sellest aru saanud. Meeletu luumenite ja meetrite jaht on asendumas vastupidava ning võimalikult otstarbekohaste lampide ostmisega.
Nitecore ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu
Vasta