Teooria vedrupüssi tundlikkuse vähendamiseks

Üldine jutt õhkrelvadest ja seonduvast
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Teooria vedrupüssi tundlikkuse vähendamiseks

Postitus Postitas Delta »

Airguns of Arizona blogist leidsin ühe huvitava teooria vedrukate tundlikkuse kohta laskmisel. Teen lühikese kokkuvõtte.

On üldteada, et vedrupüssiga laskmisel sõltub palju laskeasendist. Eriti sellest, kust ja kui kõvasti püssi hoiad. Mõned mudelid on laskeasendi suhtes tundlikumad kui teised, mistõttu ühte ja universaalset laskeasendit vedrukate puhul ei ole.

Jock Elliott on toonud välja tähelepaneku, et vedrupüssi tundlikkus laskeasendi suhtes sõltub ka selllest, kui kõrgele ja kui raske optika on püssile paigaldatud. Näiteks tõi ta püssi, mida ta optilist sihikut kasutades korralikult laskma ei saanduki, samas kui dioptersihikuga olid tulemused väga head. Tema teooria kohaelt nihutas raske ja raua tsentri suhtes kõrgele paigutatud optika püssi raskuskeset ja tegi selle laskmisel ebastabiilsemaks. Seega tema soovitus oli kasutada vedrukal optilise sihikuga laskmisel võimalikult madalaid kinnitusjalgu ja kerget optikat.

Loomulikult ei esitanud ta oma teooriat absoluutsena, vaid reservatsioonidega, kuid mitmed kasutajad on blogi kommenteerides tema tähelepankut kinnitanud. Mõni läks isegi nii kaugele, et lisas optikale vastukaalu püssi alla (~lisatoe).

Seega, kes oma vedrukaga hädas on, võiks korra proovida lahtiseid / dioptersihikut ja/ või optika raskuskeskme madalamale toomist. Ehk aitab. :up
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta