Soovitusi püssi ostmisel

Üldine jutt õhkrelvadest ja seonduvast
Vasta
K80
Värske huviline

Soovitusi püssi ostmisel

Postitus Postitas K80 »

Tervitus

Plaan kevadeks endale õhukas osta. Vedrukaga olen lasknud, nüüd tahaks endale midagi kvaliteetset mitmelasulist suruõhuga töötavat osta.
Silma on jäänud Daystate Huntsman. Ons see hea valik või võiks/peaks midagi muud vaatama?
Tahaks ka soovitusi, kas laadimiseks osta pump või balloon ? Ballooniga vist kergem, kuid ei tea Pärnu kandis kohti, kus seda täita.
Tänud soovituste eest ette :)
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Kontakt:

Re: Soovitusi püssi ostmisel

Postitus Postitas Delta »

Ma usun, et selles hinnaklassis on juba suhteliselt raske halba püssi osta 8-) Olemata originaalne, siis kõik algab sellest, mida kvaliteedi all mõistad. Täpsust? Koostekvaliteeti? Tehnilisi parameetreid? Mainet? Nt AA S200 peetakse kvaliteetseks, kuna on hea hinnaga, täpne ja töökindel. Samas päris kindlasti pole tegu premium-klassi isendiga, võimuselt on s200 keskmike hulgas, rääkimata sellest, et välimus pole selle mudeli tugevaimaid külgi.

Kui aga võtta Huntsman nö baasiks, siis võimalike alternatiividena tulid pähe HW100 ja FX Royale 400.

FT lehel on minu meelest väljas Huntsmani eelmine mudel. Praegune edasiarendus kannab nime Huntsman Regal. Kui Regal aasta-poolteist taga välja tuli, siis ameerika foorumite järgi osteti seal neid omajagu ja negatiivset tagasisidet ma ei mäleta, kõik olid rahul. Huntsman on klassikaline ka selle smõttes, et vinnastamisel kasutatakse poltlukuga lahendust. Magasin on 10 lasuline, samas on võimalik lisada ka adapter kasutamiseks ühelasulisena.

HW100 on mõnes mõttes brittide lemmik, sealsetes foorumites kiidetakse seda suht valimatult. Tõsi, eelkõikge püssi funktsionaalsust, sest väliselt elegantsilt jääb HW100 Daystatele alla. Erinevalt Huntsmanist käib vinnastamine külgkangiga ning ka magasin on suurem - 14 lasuline. Poltlukk vs külgvinnastus on maitse asi muidugi, samas viimasel tundub olema rohkem fänne. Üksiklasu adapterit saab kasutada ka siin.

FX Royale 400 eeliseks eelmise kahe ees on suurem laskude arv ühe laadimisega. Ka Royale on kasutajate seas suht kõrgelt hinnatud. Külgvinnastamisega ning magasini mahuks on koguni 16 lasku. Võin eksida, aga lisaraha eest saab Royalele ainukesena sellest kambast lisada ka regulaatori. Mitte, et see tingimata vajalik oleks. Muidugi, uurida võib ka Bobcat MK2 mudeli saadavust, mis on tehniliselt huvitav ja bullpupina massist eristuv. Sellega võib küll aega minna, kuna uuendus on veel niivõrd värske. Hind peaks jääma Royale 400-ga samass klassi.

Seega laual on laskude arv ühe laadimisega, magasini suurus, võimsus, vinnastamise lahendus. No ja loomulikult välimus või isiklik sümpaatia. Leian, et kui juba 1000 eurot lauale panna, siis peaks asi ikka endale ka meeldima. 8-) Kinldlasti tasub uurida ka saadavust, kuna tellimisaeg võib olla kohati üsna arvestatav.

Suruõhuballooni täitmisvõimalusi Pärnus ma kommenteerida ei oska.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
PrinceAndrew
Aktivist

Re: Soovitusi püssi ostmisel

Postitus Postitas PrinceAndrew »

Minu arust Pärnus või Pärnu kandis suruõhubalooni täitmisega probleeme pole olnud...
Nii 3 või 4 korda aastas lasen teda laadida.
Vasta