1. leht 3-st

Eesti FT võistlused (oli "Jõulumäe üritus")

Postitatud: 19 Apr 2012, 22:43
Postitas vre
Kas siit foorumist ka keegi 28 -29.04 Jõulumäele kätt proovima või niisama kaema läheb? Enesele potsatas täna meilile kena kutse ja kuna üritus toimub ka mu oma koduvallas siis mõtlesin pisut selle ftargetiga kohapeale tutvuma minna.Ei jäga sellest fieldtargeti laskmisest küll suurt midagi,aga tiba huvi on ja ehk kunagi teen ka selle alaga käe valgeks.Seda viimast muidugi suure-suure küsimärgiga.Ilmselt seal sellised proffid oma über varustusega kohal,et ei julge oma säästukat välja võttagi.V
Ai kurja.Jutt sai tiba valesse foorumi teemasse.Paluks ringi tõsta kui võimalik :?

Re: Jõulumäe üritus.

Postitatud: 19 Apr 2012, 22:53
Postitas Delta
Alati võib kohale minna ka lihtsalt niisama vaatama. Näed ala ja inimesed ära. Seltskond on 90-95% ulatuses võistlustel sama 8-)

Kui aga ise võistelda plaanid, siis harjutamisest ei pääse. Katsetama peaks nii asendeid, laskmist tuulega kui ka märgi kauguse hindamist. Kui huvi on võin mõned tutvustavad lingid visata.

Re: Jõulumäe üritus.

Postitatud: 19 Apr 2012, 23:01
Postitas vre
Eks ta vist igasugu võistlustega nii ole,et tegijad samad ja vaid publik vahetub ;) Ei peagi silmas seda ,et ise võistlema tormata vaid lihtsalt natuke alaga üldiselt tutvuma minna.Pealegi tuuakse see ju mulle peaaegu koju kätte kah.Mõne lingi võiksid panna küll!.

Re: Jõulumäe üritus.

Postitatud: 20 Apr 2012, 22:28
Postitas Delta
Teen siis otsa lahti. Üks hea kokkuvõtlik video FT-s kasutatvatest laskeasenditest. Eks igaüks peab asja enda ja püssi järgi seadma, aga põhiprintsiip jääb samaks.


Re: Jõulumäe üritus.

Postitatud: 21 Apr 2012, 22:48
Postitas PrinceAndrew
Jah,kindel plaan minna.

Re: Jõulumäe üritus.

Postitatud: 22 Apr 2012, 15:18
Postitas Delta
Video siis optikaga kauguse määramisest ja klikkimisest.Kõige parem tutvustus ei ole, aga alused on õiged. Suurema suurendusega optikatel on parallaksi reguleerimine küljelt ja nii kasutatakse seal tavaliselt isetehtud suuri külgrattaid, kuhu annab kauguseid täpsemalt märkida. Samuti kasutatakse klikkimiskaardi asemel isetehtud suuri reguleeirmistorne.

Pilt

Võimalik on ka mitte "klikkida" (st niitristi ei reguleerita iga kauguse jaoks märgile) ja sihtida vastavalt kaugusele kõrgemale-madalamale. Kuigi see meetod sobib hästi alustajatele ega nõua erilisi ettevalmistusi, siis tsiteerides klassikuid: "See on väga hea meetod FT laskmiseks, aga ainult juhul, kui sa ei soovi võita." 8-) Ehk siis tipus see enam ei tööta.

Laias laastus tehnika poolelt ongi kõik. Edasi on juba laskmine ja praktika. Eks neid vidinaid ole muidugi rohkem - põse-, jala-, õlatoed, spetskabad, horisondid (pmst lood, et püss otse oleks), nurgamõõturid jms kama.

Eks kohapeal saab võistlejatelt küsida ja varustust näha-näppida. Mõnel püssil seal peale nime ja raua eriti rohkem originaalosi alles polegi. :mrgreen:

Selles mõttes on muidugi HFT (Hunter Field Target ehk jahisimulatsioon) isegi alustajale parem, kuna seal on tehnilist atribuutikat vähem ning seetõttu ei saa endale nii lihtsalt parema varustusega eeliseid "osta". Nt ei või seal optikaga kaugust määrata, max suurendus on piiratud jms. Ehk laskja osa on seal suurem ja lisavarustuse osa väiksem kui FT-s. Eestis HFT-d paraku ei viljeleta, läinud-aastal vist üks prooviüritus oli, aga 100% kindel ma ka pole.

Re: Jõulumäe üritus.

Postitatud: 23 Apr 2012, 11:08
Postitas Delta
Kui lähete, tehke pilte ka :up

Re: Jõulumäe üritus.

Postitatud: 23 Apr 2012, 14:52
Postitas Ints
Tuleb lihtsalt kohale minna ja ära proovida. Varustus sinust paremat laskurit ei tee, küll aitab ta lihtsamini tulemuseni jõuda aga harjutama peab ikka. Sa läheksid ju asjaga tutvuma saaksid kogemuse juurde ja vahest võib isegi meeldima hakata. Oh seda õnnetust muidugi kui nii juhtub. Lisaks Delta linkidele pead oma optikat ja diabooli lennukaart hästi teadma. Chairgun on hea abimees. Juhul kui ei teadnud siis toimunud üritustest leiab pilte http://www.airguns.ee/gallery/#/c/start/" onclick="window.open(this.href);return false; Optika kohapealt miski mildot või mõni alternatiiv on suuresti abiks. Kui on tavaline rist siis on muidugi tunduvalt keerulisem parandust teha aga korra FT proovimiseks ma arvan peaks ikka sobima.

Re: Jõulumäe üritus.

Postitatud: 23 Apr 2012, 19:22
Postitas vre
Ehk väljendasin ennast pisut valesti,aga minu eelneva jutu mõte oligi,et lihtsalt minna kohapeale vaatama mida see ft enesest üldse kujutab.Päris võhik kah tegelt pole.Jahimehe kursused said läbi käidud a2007 aga loomulikult pole nendel asjadel eriti seost omavahel.Senini pidasin seda õhkrelva teemat natuke ehk kerglaseks,aga ajad ja mõtted muutuvad kiirelt ;) Kena kevadet ja kui Jõulumäel käidud eks siis muljetan ka pisut siin .V

Re: Jõulumäe üritus.

Postitatud: 01 Mai 2012, 22:12
Postitas vre
Jõulumäel käidud ja nähtud! Müts maha meeste ees,väga põhjalikult ja peensusteni ajavad oma asja.Jalutasime sõbraga sealt läbi ja too kommis,et mõni üksik relv meenutab veel püssi kah ;)