Nitecore P-seeria (P12, P15, P16, P25) ülevaade

Kõik, mis seondub taskulampidega.
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Nitecore P-seeria (P12, P15, P16, P25) ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Nitecore Precise ehk P-seeria sai alguse 2012. aasta teises pooles mudeliga P25. 2013 keskpaiku lisandusid P15 ja P16, ning aasta lõpus P12. Lähiajal peaks turle jõudma ka P20, kuid seekordes ülevaates piirdume esimese neljaga. Kuna lampe on neli, siis on ka pildimaterjali sellevõrra rohkem...

Aga hakkame siis otsast pihta. 8-)

***

Pakend ja esmamulje
P-seeria pakendiks on Nitecore teisteltki mudelitelt tuttav brändivärvides pappkarp.

Pilt

Nitecore P-seeria on Nitecore nägemuses taktikalise suunitlusega, sobides muu hulgas ka jahiks jt välitegevusteks. Sellekohased vihjed leiab ka pakendilt.

Pilt

Karbis on lamp, vöökott, eesti- ja inglisekeelne kasutusjuhend, taktikaline rõngas, taskuklamber, randmerihm, tagavara tihendid ja sabanupu kate. P25-l on kaasas ka USB kaabel.

Pilt

Lambid on läikivmusta anodeeringuga ning viimistlus- ja koostekvaliteet on ootuspäraselt korralik. Ainukese defekti leidsin P15 taskuklambrilt.

Pilt

Taskuklambri kinnitamiseks lampi lahti keerata ei ole vaja, piisab kui klamber suruda oma kohale. Kuigi esimese hooga võib tekkida kerge kahtlus, et see kriibib lambi, siis tegelikkuses seda kartma ei pea. Klamber istub oma kohale tihkelt ja tavaoludes hoiab lampi ka kenasti tasku küljes. Maadlema ma sellega siiski minna ei soovitaks. :mrgreen:

Soovi korral saab paigaldada ka taktikalise rõnga. Rõngas on plastmassist, kuid pakub sellegi poolest kindlamat haaret libedates oludes. Kena nüanisna on selles ka väike auguke randmerihma vms kinnitamiseks. Randmerihma saab kasutada ka ilma rõngata, selleks on lambi sabasse jäetud küllaldaselt ruumi. Ning mis eriti positiivne - kõik P-seeria lambid suudavad seista ka sabal.

Pilt

Taktikalise rõnga paigaldamiseks tuleb lambi saba lahti keerata ja rõngas lihtsalt suruda oma kohale. Lambi tihendit seejuures eemaldama ei pea. Rõngast ja taskuklambrit saab kasutada ka korraga, teineteist nad segama ei hakka.

Pilt

Märkimist väärib seegi, et kõikidel mudelitel on poleeritud reflektor ja led asub kenasti keskel. Lampide korpus on tollise läbimõõduga (2,54 cm), mis lubab soovi korral tehnikale paigaldamisel kasutada standardsed kinnitusklambreid.

Veerekindlus on kõige parem P12-l. Ülejäänutel nullib veerekindluse suurem reflektoriosa. Kellele see on probleemiks, saab alati paigaldada vööklambri või taktikalise rõnga, mis selle lahendab.

Mudelite tutvustus
Kui tavaliselt erinevad sama seeria lambid kasutatava(te) toiteallika(te) poolest, siis P-seerias kasutavad kõik mudelid 18650 akusid (või 2x (R)CR123 formaati).

Lampide tehaseandmed on järgmised:

Pilt

Nagu juba tavaks on saanud, siis kõik tasemed on reguleeritud pingega. :up

P12
P12 on seeria pesamuna.

Pilt

Kõige väiksem, kergem ja kompaktsem.

Pilt

Pilt

Kasutatakse T6 leedi, mis annab pisikese reflektoriga kombineeritult hajusa valgusvihu.

Pilt

Huvitav on see, et kuigi P16 kasutab sama leedi, siis P12 tööaeg maksimumil on oluliselt väiksem. Ilmselt on see tingitud sellest, et maksimumil ülekuumenemise vältimiseks võismust vähendades jääb lamp kõrgemale tasemele kui P16.

P15/ P16
P15/ P16 erinevus peitub kasutatavas leedis. P15 kasutab G2 leedi, mis on pisem ja annab seetõttu kitsama valgusvoo.

Pilt

Pilt

Pilt

P16 kasutab T6 leedi, mis on suurem, pakkudes hajusamat, aga ka eredamat valgusvoogu.

Pilt

Pilt

Pilt

Lisaks on P16-l peaosas jahutusribid, mida P15-l ei ole.

Pilt

Mõlema lambi esiosa on hambuline (strike bezel), mis peaks kaasa aitama olukordades, kus soovitakse lampi kasutada löökide sooritamisel, kas nt klaasi purustamiseks või siis kubotanina.

Pilt

P25
P25 on perekonna suurim ja raskeim isend, mille eripäraks on USB kaudu aku laadimise võimalus. Lisaks on ka kasutajaliides natukene erinev.

Pilt

Pilt

Vanima mudelina on P25-s kasutusel U2 leed.

Pilt

Vöökotid
P12-e vöökott on sama disainiga, mis E-seerial, mille puhul lamp läheb kotti pea ees.

Pilt

Ülejäänud mudelitel käib lamp vöökotti saba ees.

Pilt

Mis on natukene üllatav, kuna "taktikalistel" lampidel kasutatakse reeglina "pea ees" lahendust, mille puhul lamp jääb pihku haarates õigesse asendisse ja on koheselt nö kasutusvalmis.

Ilmselt mindi kotti disainides kergema vastupanu teed, kuna ülejäänud kerest laiema reflektoriga lampide korral eeldanuks kott elastseid külgi (a la Armytek), kuid saba ees lahenduse puhul selleks vajadus puudub.

Minu üllatuseks sai kõiki lampe kotti panna ka koos taskuklambri ja taktikalise rõngaga. Tõsi, see nõudis natukene sättimist-pusimist ja ka lambi kättesaamine polnud päris valutu. Kuid kotti nad mahtusid ja klapi sai kinni ka.

Sellegi poolest võib öelda, et Nitecore oleks võinud siinkohal natukene rohkem vaeva näha. Loobuda standardlahendustest ja lähendeda lampidele individuaalselt. Miks? Nt P12-l läks lamp kotti täpselt taktikalise rõngani, mistõttu kott jäi alt mitme cm ulatuses tühjaks. Klapp läks kinni ja lamp oli kotis, kuid ilmselgelt pole tegu läbimõeldud lahendusega.

Kõigil kottidel on olemas traditsiooniline kinnitusrõngas, kinnine vööaas ja takjakinnitusega avatav aas.

Kasutamine
P12-15-16 kasutajaliidesed on ühesugused ja meelvad mulle viimase aja Nitecore lahendustest kõige rohkem. :up

Lamp lülitatakse sisee sabas asuvast nupust. Vajutades sabanupu pooleldi alla saab lampi kasutada momentvalgustusrežiimis. Sabanupu kasutamine nõuab üsna arvestatavat survet ja selle kummikate on paigaldatud korralikult, mistõttu mingit "lödi" nupu tunnet ei teki.

Pilt

Tasemete vahetamine käib sisselülitatud lambil küljel asuva nupuga. Lühike vajutus vahetab ühe astme edasi reas: miinimum-madal-keskmine-maksimum. Külgnupp ise on suur ja kenasti leitav ka käsikaudu.

Pilt

Märkimist väärib, et P12-15-16 puhul on Nitecore loobunud eraldi "turbo" režiimist. Maksimumil lülitab lamp ennast küll samamoodi ülekuumenemise vältimiseks kindla ajavahemiku möödudes madalamale tasemele, kuid erinevus seisneb selles, et seda madalamat taset iseseisva režiimina ei eksisteeri ning seetõttu nupust valida ei saa.

Tehas lubab juhendis maksimumi pealt madalamale tasemele liikumist kolme minu möödudes. Tegelikkuses sellist klassikalise "turbo" stiilis järsku kukkumist ei toimu, sest võimus hakkab sujuvalt langema juba selle kolme minuti sees, mistõttu võimsuse vähenemine ei ole palja silmaga eristatav. Küll peab P12 puhul mainima, et lambi pea läks maksimumi peal üsna kuumaks, seega tasub sellega ettevaatlik olla ja lampi põlemise ajal kuhugi umbsesse kohta/ kergesti süttivate materjalide lähedusse mitte torgata.

Vilkuvatele režiimidele pääseb ligi töötaval lambil külgnuppu all hoides. Sellisel juhul aktiveeritakse esimesena strobo, protseduuri korrates SOS ja seejärel majakas.

Lamp jätab viimati kasutatud taseme meelde, sh ka strobo. :up

SOS-i ja majakat lamp meelde ei jäta.

Külgnupp toimib ühtlasi ka indikaatorina, hakates siniselt vilkuma kui akut täituvus langeb alla 50%. E-seeriale omast pidevat vilkumist õnneks P-seerial ei ole. Kui mõelda sellele, et Nitecore turustab P-seeriat taktikalise lambina, siis on see ka loogiline. On raske jääda märkamatuks, kui lamp relva küljes rõõmsalt vilkudes su asukoha reedab. Selles valguses on isegi aku tühjenemise signaal liiast.

Indikaatori abil saab kontrollida ka aku tööpinget. Selleks tuleb väljalülitatud lambil hoida all külgnuppu ja seejärel sabanuppu. Indikaator hakkab vilkuma andes nõnda edasi aku pinge. Nt neli vilkumist-paus-kaks vilkumist tähendab aku pinget 4,2V.

P25 kasutamine on ülejäänud mudelitest mõneti erinev. Sabanupu osas on kõik sama. Erinevused tulevad sisse külgnupu juures. Esiteks on nupp füüsiliselt teistsugune, teiseks toimib see kaheastmelisena nagu nt EA4-lgi, st eksisteerib pool- ja täisvajutus nagu fotoaparaadi päästikul.

Pilt

Tasemete vahetamiseks tuleb sisselülitatud lambil teha külgnupule poolvajutus, misjäärel vahetab lamp ühe astme reas miinimum-madal-keskmine-kõrge ja turbo.

Nagu näha, siis P25-l on veel kasutusel klassikaline turborežiim.Küll väärib märkimist see, et tavapärase 3 minuti asemel lubab tehas selle kestvuseks 20 minutit. Nagu kasutajate testid on näidanud, siis tegelikkuses toimub võimsuse vähendamine astmetena sarnaselt ülejäänud p-seeriale juba selle 20 min sees.Turbole pääseb ligi igal tasemel, hoides nuppu poolvajutuses all.

Vilkuvatele tasemete valimiseks tuleb lambi põlemise ajal külgnupp lõpuni alla vajutade ja hoida. Sarnaselt ülejäänud seeriale lülitub esimesena sisse strobo. SOS ja majakani jõudmiseks tuleb aga strobo režiimis teha poolvajutus.

Ka P25-l jätab lamp viimati kasutatud taseme, sh strobo meelde. SOS ja majaka osas mälufunktsioon puudub.

Lühike täisvajutus lülitab lambi välja, viies selle voolu säästmise režiimi. Selles režiimis inikaatorlamp vilgub siniselt iga paari sekundi tagant. Väljumiseks piisab kui vajutust korrata.

Indikaator võimaldab kontrollida ka aku jääkpinget. Selleks tuleb voolu säästmises või siis laadimisrežiimis hoida külgnuppu all poolvajutses. Ka siin edastatkse jääkpinge indikaatori vilkumistega. Vaikimisi hakkab indikaator vilkuma kui aku jääkpinge langeb alla 50%.

Külgnupu kasutamine oli minu jaoks harjumist nõudev. Nupp on suhteliselt pisike ega eristu selgelt korpusest, poolvajutus nõuab üsna sügavat vajutust, mistõttu on lihtne teha poolvajutuse asemel täisvajutus. Omal nahal kogesin seda õues miinuskraadide käes välipilte tehes. Ehk siis kuigi P25 pakub teiste mudelitega võrreldes rohkem funktsioone on tema kasutamine selle võrra ka ebamugavam. See ei tähenda sugugi, et see oleks halb, lihtsalt teistel on parem 8-)

USB kaudu saab laadida ainult 18650 akusid.

Pilt

Selleks tuleb lamp sisse lülitada ja ühendada USB kaabel. Edasise eest hoolitseb lamp ise. Ise ma laadimist ei testinud, kuid tehase kinnitusel kulub tühja aku laadimiseks ca 6 tundi.

Testpildid
Nagu tavaks on saanud, siis olgu ära toodud kõigepealt tespildid vastu heledat seina. Lambid on seinast 75 cm kaugusel. Kaamera seaded olid säri 1/50, f2,8, iso 100. Info luumenite kohta on võetud tehaseandmetest.

Pilt

Miinimumtase
Pilt Pilt
P12 (1 lm) ja P15 (1 lm)
Pilt Pilt
P16 (1 lm) ja P25 (2 lm)

Madal
Pilt Pilt
P12 (50 lm) ja P15 (35 lm)
Pilt Pilt
P16 (65 lm) ja P25 (50 lm)

Keskmine
Pilt Pilt
P12 (210 lm) ja P15 (150 lm)
Pilt Pilt
P16 (230 lm) ja P25 (180 lm)

Kõrge
Eraldi valitav kõrge tase on ainult P25-l (550 lm).

Pilt

Maksimum
Pilt Pilt
P12 (850 lm) ja P15 (430 lm)
Pilt Pilt
P16 (960 lm) ja P25 (860 lm)

Nagu näha, siis kinnitavad ka seinapildid algselt pakutut: P12 on kõige hajusama, P15 kõige kontsentreerituma valguvihuga. P16 ja P25 on aga suhteliselt sarnased.

Kuid üks asi on valge sein, teine asi on kasutamine välitingimustes. Pildid on tehtud mõne miinuskraadi juures, keskel olev puu asub lambist ~50 meetri kaugusel. Kaamera seaded: f2,8, säri 8", iso 100.

Pilt

Kuigi tegin pildid ka miinimumtasemetest, siis nende näitamisel ei ole mõtet, kuna 1-2 luumenit on sobiv küll lähedalt valgustamiseks, kuid 50 m peal ei ole näha midagi. 8-)

Madal
Pilt Pilt
P12 (50 lm) ja P15 (35 lm)
Pilt Pilt
P16 (65 lm) ja P25 (50 lm)

Keskmine
Pilt Pilt
P12 (210 lm) ja P15 (150 lm)
Pilt Pilt
P16 (230 lm) ja P25 (180 lm)

Kõrge
P25-l (550 lm).

Pilt

Maksimum
Pilt Pilt
P12 (850 lm) ja P15 (430 lm)
Pilt Pilt
P16 (960 lm) ja P25 (860 lm)

Ja mõned pildid avatud maastiku suunas maksimumtasemel.

Pilt Pilt
P12 (850 lm) ja P15 (430 lm)
Pilt Pilt
P16 (960 lm) ja P25 (860 lm)

Kokkuvõte

Pilt

P12 on selles mudeliseerias minu isiklikuks lemmikuks. Suhteliselt kompaktne ja seetõttu hea kaasas kanda. Võimekas - vaatamata väiksemale reflektorile ei jää valgusvihu ulatuses oluliselt maha suurematest vendadest ning õnnestunud kasutajaliidesega. Viimane kehtib ka P15-16 juures. Ainukese miinusena võiks nimetada kuumenemist maksimumtasemel.

P15 on selle mudeliseeria kõige suurem küsimärk. Kui vaadata välipilte, siis P15 kitsas valgusvihk ulatub küll kaugele, kuid P16 suudab sama ja enamgi lihtsalt toore jõuga. Sellegipoolest on P15-l omad tugevused täitsa olemas pakkudes rühmas puhtaimat valget (roheline varjund sisuliselt puudub) ning parimaid tööaegu.

P16 puhul hakkab silma ühtaegu head valgusomadused, teisalt on valguvihul tugev XM-L leedidele omane rohekas varjund. Kokkuvõtes siiski õnnestunud kompromiss valgusvihu ulatuse ja hajuuse vahel. :up

P25 eristub vanima mudelina ülejäänud seeriast nii kasutajaliidese, lisavõimalsute kui ka paraku hinna poolest. Valgusomadustelt on P25 sarnane P16-ga. Kasutajaliides minu silmis kõige mugavam ei ole, nooremate mudelite nupud on mugavamad ja kasutamine lihtsam. Selle eest võimaldab P25 laadida akusid lambi sees. Iseasi, kui tungiv selline vajadus peaks olema. Kokkuvõttes võib öelda, et P25 pakub küll palju, kuid seda järeleandmistega kasutusmugavuses.

***

Kas P-seeria on hea taktikaline lamp? Sellele küsimusele ma vastata ei oska, kuna ei ole valdkonna spetsialist. Küll pakub seeria küllaldaselt võimalusi nii pühapäeva "taktikutele" kui ka lihtsalt universaal-lambi soovijaile.

Ülevaate kirjutamiseks andis lambid Nitecore Eesti esindus. :up

Pilt
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: Nitecore P-seeria (P12, P15, P16, P25) ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Lisan mõned viited CPF ülevaadetele, kus on testitud lampide tööaegu erinevatel tasemetel:

- P12: 1, 2, 3

- P25: 1, 2
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Lauri_L
Aktivist
Postitusi: 87
Liitunud: 16 Veebr 2013, 21:27
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore P-seeria (P12, P15, P16, P25) ülevaade

Postitus Postitas Lauri_L »

Väga asjalik ülevaade :up

Ise kasutan igapäevaselt Nitecore P12. Põhimõtteliselt ühte esimestest, mis Eestisse jõudis. Kasutusele saigi võetud, et nahaalselt testida lambi vastupidavust. Nüüd võib juba kinnitada, et karmile kohtlemisele on "väike-aga-tige" hästi vastu pidanud. On olnud nii kukkumisi päris mitme meetri kõrguselt kui uputamisi erinevatesse vedelikesse (k.a lahustid ja diiselkütus). Enamasti olen lampi kasutanud kas tugeval või turborežiimil. Siiani tehnilised probleemid puuduvad. Ka olen alati keerme- ja tihendipinnad puhastanud ja määrinud, kui lamp on läbinud juhusliku uputamise mingisse sodisse.

Tuleb tõdeda, et P12 on ideaalselt sobiv, kui valgustatav objekt asub lähemal kui 70...80m. Seda just sellepärast, et valgusvoog on mõnusalt lai. Kaugemate objektide korral oleks vaja juba pisut kontsentreeritumat valgust. Samas valguvõimsusest P12-l puudu ei tule. Supermugav ning kasulik on toiteallika pinge kontrollimise funktsioon. Võrreldes nt P25-tüüpi lülitiga on ligipääs pinge kontrollrežiimile väga mugav. Samas on P25 minu meelest P-seeriast kõige nägusam 8-). Mis mulle veel meeldiks on see et sisse saaks lülitada toitenupu indikatsioon (vilkuv) lambi leidmiseks pimedas (nagu P25-l). Paraku aga hakkab nupu indikatsioon vilkuma alles töös olles ning ainult siis kui toiteallikas olev energia hakkab ammenduma.

Välistingimustesse valiksin P16, sest kasutamine talvel sõrmkinda ja/või käpikuga probleemi ei tekita. Toorest võimsust on sellel lambil tõesti palju. Kui kinnast käes pole, siis universaalse lambina soovitaksin P25, sest USB laadimisfunktsioon võib igapäevasele taskulambikasutajale elutähtsaks osutuda. Samas keeruline kasutusliides ning kaheastmeline lülitus koos funktsioonide rohkusega võib vanemal inimesel pea segi ajada :D Samas olen mingit aega kasutanud EC25 mudelit, mis kasutuselt sarnaneb P25-le. Tuleb tunnistada, et kui asi selgeks saab, siis on selline kasutajaliides 5+.

P15 on aga ilmselt sobivaim variant relvalambiks. Valgusvoog on kontsentreeritud ja kitsas. Saab hästi keskenduda kaugemale objektile ilma, et liialt valge ninaesine segama hakkaks.
Nitecore ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu
Vasta