X3200 krono tutvustus

Ülevaated õhkrelvadest ja lisavarustusest
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1549
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

X3200 krono tutvustus

Postitus Postitas Delta »

Ma ei ole viimasel ajal õhukarindel eriti aktiivne olnud, aga sellest hoolimata on kuskil ajusopis ikka mõlkunud mõte, et krono on midagi, mis lihtsalt peab kuuluma ühe endast lugupidava õhukamehe varustussse.

Kunagi sai kätt proovitud ise-tegemisega, aga ilma erilise eduta. Vaatamata pidevale soovile projekt uuesti käsile võtta, ei ole sellest asja saanud. Kuna viimasel ajal on Hiinast tellimine popiks läinud, siis sai huvipärast uuritud, et ehk muu odava trini-träni kõrval pakutakse ka soodsa hinnaga kiirusemõõtjaid. Ja ennäe imet, ühte teist leiduski.

Lõpuks jäid sõelale 2-3 varianti, millest lõpuks otsustasin Xcortech X3200 kasuks. Ühest küljest tahtsin seda vaese mehe krono liini jätkata ehk testida, kas odavaim saadaolev krono saab oma ülesandega hakkama, teisalt oli X3200-l ülevaadete põhjal kõik vajalik enam-vähem olemas ja rohkem maksmine ei andnuks enam suurt võitu. Ning mis seal salata, kuna X3200 pakuti kõige rohkem ning mudel on oma 5-6 aastat vana, siis lootsin, et päris kõntsa ei kannata isegi Hiinas nii kaua müüa ja selle ajaga on ehk tootelt kõik "nurgad" juba maha lihvitud.

Olgu siin kohal nimetatud ka alternatiivid, mis välja jäid:
- X3200 Mk III - sama kasutajaliides, aga kompaktsem ja suurema laskeavaga
- AC6000, väidetavalt algse X3200 arendajate hulgas olnud seltskonna samalaadne toode, aga parema ekraani ja natuke ülevaatlikuma kasutajaliidesega.

Mõlemad eelnimetatud olnuksid X3200-st ca 15-20 eurot kallimad.

Aga nagu öeldud, siis langes valik X3200 kasuks. Tellimus sai sisse antud (Aliexpress) ja edasi jäi ainult oodata.

Nädalaid hiljem jõudiski pakk kohale ja esmamulje oli väga hea. Pappkarp oli viisakas ja selgelt tükitud teksti, logode ja seerianumbriga.

Pilt

Hea mulje jätkus ka karpi avades. Nii põhjalikku pakkimist ma polegi varem näinud: krono oli keeratud mullikilest koti sisse, mis omakorda oli mässitud mullikile riba sisse ning kõik see ilu oli pakendatud kinnisesse kilekotti :shock:

Pilt

Kas krono ise tundus viisakas, plasti valujääke või vigu koostekvaliteedis välisel vatlusel silma ei jäänud. Ekraanile oli paigaldatud kaitsekile, lisaks olid karbis hiinakeelne juhend (jee) ja kronole kinnitatav suudmeadapter.

Pilt

Viimane oli minu üllatuseks metallist, mitte plastist, nagu ülevaadetes varem kurdeti.

Pilt

Laskeava läbimõõduks on 2,5 cm ja sissevaadates on näha sensorite asukohad.

Pilt

Krono põhja all on ka koht statiivile kinnitamiseks ja luuk patareidele. X3200 sööb tavalisi AAA patareisid ja kuna ekraan on lihtne, siis usutavasti kestab üks komplekt seal üsna kaua.

Pilt

Krono raputamisel midagi seal sees loksus, kuid väga ma ei muretsenud, kun see kõlas rohkem lahtise juhtme vms moodi. Sisselülitamisel avastasin üllatusega, et ekraan oli klaasi tah apaigaldatud pisut viltu. Ei midagi hullu, aga märkimata jätta ka ei saa. Ilmselt kui karp lahti kruvida, saaks selle ka õigesti paika sättida, aga esialgu ei viitsinud sellega jännata ja kibelesin krono omadusi proovima.

Kasutajaliides on X3200 lihtne ja mõistetav ka ilma hiinakeelse juhendita. On kolm nuppu: sisselülitamine/ enter ning menüüdes liikumiseks ja numbrite valmiseks üles-alla noolenupud.

Siseelülitamisel on krono kohe kasutusvalmis, kuvatakse kiiruse mõõtmise ekraan, kus näha ka andmed võimsuse ja valitud kuuli kohta. Nool üles viib näidule, kus näha ainult kiirus.

Pilt

Alla kerides jõuab menüsse, mille sisu on suhteliselt iseenesest mõistetav: automaatse välja lülituse intervall (auto power off), kuulide andmed (set memory), tasutavalguse kasutamine (backlight), ühikud meeter/ jalad (units) ja seadete nullimine.

Pilt

Kuulide andmete salvestamiseks on kuus välja ning vaikimisi on need täidetud airsofti valikukuga. Kuid pole hullu, välju saad ise muuta. Meeles peab vaid pidama seda, et kuuli raskus tuleb sisestada grammides ja seda kaks kohta peale koma. Seega, kes võimsuse arvutamisel ülimat täpsust tahab, peab vana head Excelit kasutama. Hea on see, et kuulide andmed säilivad ka siis, kui patareid eemaldada. Pildil näha JSB Exact andmed.

Pilt

Tasutavalgus on selline vana kooli oranž.

Pilt

Kuna õues oli lumi, siis pikka laskmissessiooni tegema ei hakanud ja piirdusin sellega, et proovisin, kas krono üldse töötab. Töötas küll...

Pilt

Pilt

Teisel seerial andis kaks korda veateadet, kuid see võis tulla ka sellest, et hoidisn aparaati vertikaalselt, igatahes päras sisse-väljalülitamist ja horisontaalsema asendi valikut krono enam vigu ei andnud. Küll tuleb arvestada, et väljalülitamisel andmed lasu kiiruse kohta kaovad.

Küll ei õnnestunud mul kusagilt leida laskude andmeid. Ja ometigi oli varem vaadatud ülevaadetes sees, et X3200 seda funktsiooni toetab. Võtsin lahti hiinakeelse juhendi, kus ingliskeelsed pildid ja tõepoolest - laskude loendurist juttu polnud. Võtsin lahti varem vaadatud videod - ja seal oli laskude loend menüüs sees. Võtsin lahti veebikaubamaja lehe ja ka seal ei ole juttugi laskude loendist.

Ehk siis tuleb välja, et kunagi see funktsioon kronol ilmselt oli, aga nüüd on see välja võetud. Ei teagi, kas selelks, et uuemaid mudeleid promoda? Igatahes on nõme see, et tegelikult aparaat neid andmeid salvestab, sest muidu ei saaks ta ju anda laskude arvu minutis, aga neile andmetele ei saa kasutaja lihtsalt ligi. Igatahes jäi asjast suht mõru mekk man, kuna tegemist oleks olnud suht mugava lisaga, nüüd aga peab kiiruse mõõtmisele minema pastaka ja paberiga.

X3200 mõõtmistäpsust ma kommenteerida ei oska. Netist vaadatu põhjal on täpsus siiski paigas, testides kõrvuti klassikalise Chrony'ga näitas X3200 tulemust, mis erines Chronyst ainult mõne ühiku võrra peale komakohta, seega peaks täpsus olema vähemat samast klassist teiste laiatarbe kronodega.

Kokkuvõttes võib öelda, et X3200 on igati "vaese mehe krono" tiitli vääriline ja seda sugugi mitte halvas mõttes. Kokku läks X3200 mulle koos saatmisega maksma 48 eurot ja odavamalt ma kronosid tänasel päeval müügis pole näinud. Hind on hea, kiirust mõõdab, kasutada on lihtne - seega igati sobiv kasutajale, kes vajab kronot harva ega tunne seeõttu (väga suurt) puudust nutiseadmega ühendamisest ja muust tilu-lilust.

Kui nüüd peaks uuesti valima, siis ilmselt kaaluks ma pigem AC6000 soetamist. Küll pisut kallim, aga lisaks suuremale laskevale, paremale ekraanile, on sellel nüüd võrreldes X3200-ga ka omadusi rohkem (varem eeldasin, et selles osas on mõlemad samad, jah, ma pean silmas laskude loendit). Senise odavklassi etaloni Combroga võrreldes annaksin oma eelistuse aga X3200-le. Ühelt poolt on X3200 odavam, teisalt on ka laskeava suurem ja nii on seda igasugu erikujuliste asjadega lihtsam kasutada. Nt HW40 ja Combro kombinatsiooni hästi ette ei kujuta, saab ilmselt, aga suhteliselt ebamugav.

Plussid:
- hind
- kompaktsus
- lihtne kasutada
- kuulide andmete salvestamine

Miinused:
- laskude loendi puudumine (kuigi krono seda infot omab)
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Ints
Guru
Postitusi: 234
Liitunud: 01 Aug 2011, 15:17

Re: X3200 krono tutvustus

Postitus Postitas Ints »

Sul on paraku kloon, hiinlased kloonivad ja kloonivad ka kloone, omal rohkelt kogemusi selles osas rajakaameratega.
peaks olema originaal ja sealt leiab info:
X3200 MK2 Chronograph Discontinued in 2014 Due to many fake in the market. So, we develop new X3200 MK3.
ja see, kas ots plastik või alu sõltub suuresti valmistajast. Muidu popimatele kloonidele(rajakaamerad, SAT tuunerid jne) saab hea õnne korral selga ajada originaal softi aga venes pole teda ka lammutatud, vähemasti ei jäänud silma.
Pole küll x3200 teema aga kui kellegil on näiteks Chrony Alpha, siis sellest saab suht lihtsalt Chrony Gamma.
ja sellele tuginedes, vahest kulude optimeerimise osas on vahemälu "kivike" või koodijupp ununend.
Peamine, et naabrist parem- see vaene mehike peab sööma hallitanud juustu, sõitma katuseta autoga, jooma vana veini ja elama ülemöödunud sajandil ehitatud majas.
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1549
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: X3200 krono tutvustus

Postitus Postitas Delta »

Kui nii, siis on hea nali küll, selle peale poleks tulnudki :D

Kui vaadata kodulehte, mis karbil kirjas, siis see on kahtlaselt askeetlik tõesti võrreldes eelviidatud tw laiendegia lehega. Samas kui asi toimib, siis... :twisted:

Vähemalt HW40 osas oli kiiruste suurusjärk õige. Paraku pole mul teist krono kõrvale panna, et selles osas rohkemat öelda. Kui keegi tahab kõrvuti panna ja testida, andku märku.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1549
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: X3200 krono tutvustus

Postitus Postitas Delta »

Kiskusin karbi lahti. Kokku tuli tegemist teha viie kruviga, neli neist asus kummijaluste all ja üks patareide pesa keskel. Kummijalused tulid ära suht lihtsalt, piisas küünega urgitsemisest.

Ja nagu pahatihti kombeks, siis ega sellistel asjadel sisu eriti polegi. Paar skeemikest ja kõik 8-)

Pilt

Nagu näha, siis lasketoru asub kahe trükiplaadi vahel ühel IR leedid (väline plaat) teisel fototransistorid (sisemine plaat). Huvitav oli see, et IR leede oli 2x1, samas kui vastuvõtjaid 2x5.

Pilt

Pilt

Tähelepanu tasub pöörata ka "high tech" kõrgendusele fototransistorite plaadi all. :geek:
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1549
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: X3200 krono tutvustus

Postitus Postitas Delta »

Sai siis x3200 ka pikaraudsega ära proovitud (Slavia 631). Terveks jäi 8-)

Mõõtja oli statiivil ja ilma püssi eriliselt sättimata sai lasta küll. Siiski tuli kuskil ca 25 lasu kohta viis veateadet. Ei oskagi öelda, kas oli lugeja enda viga või õnnestus kuidagi nii viltu lasta, et teine sensor lasku ei registreerinud. Mõned vead olid järjest, mõned juhuslikud. Ekraan oli päikeselise ilmaga kenasti loetav.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1549
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: X3200 krono tutvustus

Postitus Postitas Delta »

Täna sai proovitud mõõta HW97K suudmekiirust ja esimest korda asi ebasõnnestus. Enamike laskude peale krono ei reageeirnud üldse, mõnele üksikule andis veateate ja ainult ühe 10+ lasust mõõtis ära... :?

Alguses mõtlesin, et ehk on patarereid läbi, aga hiljem HW40 proovides töötas asi nagu kulda... Ei teagi nüüd, kas ei osanud ise püssi piisavalt hästi sensorite suhtes hoida, et näitu kirja saaks (HW97K on ikka paras kobakas) või olid kiirused tillukese 4,5 kaliibri registreerimiseks liiga suured. Eks mingi aeg proovib uuesti.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Nytroz
Värske huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 07 Juul 2013, 12:24

Re: X3200 krono tutvustus

Postitus Postitas Nytroz »

Tere,

Võimsamatel vedrukatel tuleb koos kuuliga igast sitta rauast ja enamik chronosid ei funka korrektselt kui esimene sensor on 10 cm-st lähedamal. Selles on suurima tõenäosusega kogu probleem
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1549
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: X3200 krono tutvustus

Postitus Postitas Delta »

Nytroz kirjutas: 10 Juul 2017, 17:02Võimsamatel vedrukatel tuleb koos kuuliga igast sitta rauast ja enamik chronosid ei funka korrektselt kui esimene sensor on 10 cm-st lähedamal. Selles on suurima tõenäosusega kogu probleem
Eks mingi aeg proovin ära, kas asi on selles. Ilmselt peab kaugemalt laskmise jaoks mingi toe või aluse aretama, vaba käega hoides kardan, et lasen krono juppideks...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1549
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: X3200 krono tutvustus

Postitus Postitas Delta »

Ma vist tuvastasin, miks osad lasud on lugemata jäänud...

Pilt

Plaan oli HW97K-ga natuke kaugemalt lasta ja mõõta, kuid kooslust üles seades mingi hetk vaatasin, et mis liimitörts see seal augu juures on, enne nagu polnud. Lähemalt uurides selgus aga karm tõde. See säbru seal mõõdutoru põhjas on samuti kuulide jäljed... Seda vist ei pea lisama, et sama võis leida ka toru laest (kuigi vähem). Huvitav on see, et lastes nagu aru ei saanud, et krono pihta sai. Hea statiiv vist :twisted:

Positiivsema külje pealt - mõõdutoru ei olegi plastist, vaid alumiiniumist vms materjalist. Aga jah, sinnapaika see HW97K korduskatse jäi. Enne kui mingit pea 100% stabiilset alust ei leia, ei hakka proovima. Praeguse seisuga ütleks, et püstolite ja saledamate/ kergemate püssidega saab see krono hakkama, aga suurte ja jurakatega läheb raskeks, pigem oleks nende jaoks mõistlikum mingi laiema mõõduavaga asjandus valida
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1549
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Re: X3200 krono tutvustus

Postitus Postitas Delta »

Ok, nüüd on krono kasutatud pisut rohkem ja mis seal salata, see auguke seal on seal suht ahtake ja tahab head rihtimist saada, et tulemus kirja läheks. Samas kui saad lasu andurite vahele, siis mõõdab kiiruse ka ära, vahet pole, kas tegemist on lahja või võimsama õhukaga.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta