Kaelanugade võrdlus: Böker Plus SFB vs CRKT Minimalist Bowie

Kõik muud ülevaated, mis väärivad maailmaga jagamist.
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1548
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Kaelanugade võrdlus: Böker Plus SFB vs CRKT Minimalist Bowie

Postitus Postitas Delta »

Ei hakka seekord väga pikka juttu kirjutama, kui kellelgi on mingi konkreetsem huvi, siis võib juurde pajatada 8-)

***

Suvise aja üks hädadest lisaks sääskedele, tossavatele grillidele, kuumale ilmale (jah, ma mõtlen kõiki kolme sooja ilmaga päeva), on see, et napi riietuse tõttu on igasugu kola kaasas tassimine võrreldes muude aastaaegadega raskendatud. Taskuid lihtsalt pole piisavalt ja paratamatult peab hakkama selekteerima, mida kaasa võtta ja mida mitte.

Kuna pisike multitööriist on üks esimesi, mis pahatihti ruumipuudusel kapiservale jääb, siis leidsin end mõttelt, et suvisel ajal asendaks seda looduses käies üks asine kaelanuga. Nett ju täis rahuloelvaid omanikke, kes just nii ringi liiguvad ega kujuta enam üldse ette, kuidas nad küll varem hakkama said.

Mõeldud-tehtud ja nii saigi soetatud endale CRKT Minimalist Bowie versioon ja mõnevõrra hiljem ka Böker Plus SFB. Järgnevas videos ongi mõlemad kõrvuti pandud ja püütud anda edasi nende tugevused ja nõrkused.

https://www.youtube.com/watch?v=If4RfWvHME4Etteruttavalt olgu öeldud, et käiku ei läinud neist kumbki. Teoorias oli mõte hea, praktikas aga reaalne vajadus puudus ja nii istuvad nad mõlemad siiani sahtlis, nii nagu poest tulid, kordagi kasutamata. Mis aga ei tähenda seda, et kellelgi teisel ei võiks olla sedalaadi vidinatele rakendust. :up

Mõned pildid ka.

Pakend on Bökeril viisakam:

Pilt

Nagu välimus, nii on ka sisu CRKT pakendil suhteliselt askeetlik. See kortsus kataloog annab klineditundele kohe erilise "hõngu". Ikkagi kvaliteet :twisted:

Pilt

Bökeril on ka sisu stiilne.

Pilt

CRKT on kitsam, aga pikem. Böker laiem, aga lühem ning õhem. CRKT-l on kaelariputamiseks nöör, Bökeril kett.

Pilt

Pilt

CRKT on pannud kaasa ka vööklambri, mis lubad Minimalisti vaevata ka vööl kanda.

Pilt

Böker on valmistatud roostevabast 440C terasest, mida loetakse ka tänapäeval korralikuks keskmikuks. CRKT on kastuanud hiinlaste 5Cr15MoV-d, mis jääb omadustelt 440C-le alla. Böker on õhem ja kergem, CRKT pisut paksem ja raskem.

Pilt

Käepide on Bökeril G10-st, Minimalistil aga mikartast. Kuna tegu on väikeste nugadega, siis punutis CRKT sabaosas aitab noal paremini peos püsida. Bökeril sedalaadi punutis puudub, kuid käepidemel on koht selle lisamiseks olemas.

Pilt
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Vasta