Nitecore TM26 ülevaade

Kõik, mis seondub taskulampidega.
Vasta
Kasutaja avatar
Delta
Administraator
Postitusi: 1550
Liitunud: 11 Okt 2010, 10:15
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Nitecore TM26 ülevaade

Postitus Postitas Delta »

Tiny Monster 26 on Nitecore mudelirivis püsinud mõnda aega. Kui üks mudel püsib tootmises kauem kui üks hooaeg, siis on see tavaliselt märk edust ning esmapilgul hullumeelne retsept – toppida kompaktsesse vormi arutu hulk luumeneid – töötab.

Olgu siinkohal kohe alguses ära toodud ka lambi tehnilised parameetrid tehase andmetel (FL 1 standardi järgi mõõdetuna):
  • - Toiteallikas: 1-4x 18650 akut (lamp töötab ka ühe pulgaga, kuigi tehas seda võimalust pikalt kasutada ei soovita), 2-8 CR123/ RCR123;
    - Võimsus (4x18650): 3 lm/ 1000 h, 150 lm/ 48 h, 600 lm/ 8 h 15 min, 1850 lm/ 2h 30 min, 3800 lm/ 45 min;
    - Valgusvihu ulatus: 445 m;
    - Valgusvihu intensiivsus: 49000 cd;
    - Kaal akudeta 438 grammi.
Seekord otsustasin testida, kui head need mobiilikaamerad siis tegelikult on ja filmisin pisikese klipi ka TM26 kohta. Klipp ei ole mõeldud asendama tekstülevaadet, pigem on tegu lihtsalt katsetuse ja tavaformaadi täiendusega.

https://www.youtube.com/watch?v=Iw_hy2ZyCmE" onclick="window.open(this.href);return false;Aga edasi juba traditsioonilise ülevaatega.


Pakend
TM26 pakend erineb madalamate seeriate omast. Tavapärase kollase-mustakirju karbi asemel saabub lamp diskreetses ent viisakas pappkarbis, millel kleeps mudeli nime ja tähtsamate andmetega.

Pilt

Karbi avamisel tabas mind kerge pettumus. Olin lootnud, et väline öko-stiilsus jätkub ka karbi kaane all, kuid selle asemel vaatas vastu odavailmeline vahtplast, mille rohmakalt kujundatud pesadesse olid pressitud lamp ja tehasepoolne kaasavara.

Pilt

On selge, et keegi ei osta TM26-te (ega jäta ka ostmata) pelgalt pakendi pärast, aga TM26 hinnasildi juures oodanuks Nitecorelt natukene rohkem stiili ja väljapeetust.

Postiviivse näitena tasub siinkohal meenutada nt SupBeam (AceBeam) K50-t, kus pakend oli omaette vaatamisväärsus, olles ühtaegu kena ja väärikas, samas äärmiselt funktsionaalne.

Karbi sisu oli seevastu juba tuttav, sisaldades juhendeid, garantiikaarti, lampi, vöökotti, randmepaela, laadijat ning varutihendit. Eestikeelne juhend oli olemas, kuid karpi oli sattunud ekslikult eelmise mudeliversiooni juhend (max 3500 lm).

Pilt


Disain ja koostekvaliteet
TM26-te kätte võttes üllatusin tõsiselt, kui kompaktse lambiga on tegu.

Pilt

Võiks ju arvata, et nime TinyMonster ei anta just ilma asjata, kuid ei varem nähtud pildid ega kõrvale loetud jutt andnud edasi seda kui väike on see 4x18650 lamp tegelikult.

Pilt

TM26 suurimaks väliseks eripäraks on kahtlemata nelja leedi ja reflektori kasutamine ühe suure asemel, mis on ühtlasi ka võtmeks, kuidas suudeti 3800 luumenit suruda nii kompaktsesse vormi.

Pilt

Lambi koostekvaliteet oli ootuspäraselt korralik, mingeid defekte või möödapanekuid viimistluses silma ei hakanud. Leedid asusid kenasti reflektori keskel.

Kandilise esiosa tõttu võib TM26 julgelt asetada siledale pinnale, lamp veerema ei hakka.

Pilt

Lapik tagaosa võimaldab lambi seisma panna ka sabale.

Pilt

Sabas asuvad ka avad randmepaela jaoks ning neid tasub isegi sihipäraselt kasutada, kuna lambi käepide on suhteliselt lühike ja nii võib see rasketes oludes tavalisest lihtsamalt käest libiseda.

Pilt


Vidinad
Omapärase nüansina on TM26 varustatud keermega statiivile kinnitamiseks. Miks ka mitte, prožektori mõõdu annab lamp välja küll.

Pilt

Samas kõrval on kummikatte all peidus pesa laadimispistiku tarvis.

Pilt

Nimelt võimaldab TM26 akude laadimist lambis sees. Ning mis seal salata, olles varem selle omaduse peale õlgu kehitanud, siis esimest korda tundsin, et antud lambi puhul on sisemise laadimise võimalus õigustatud. Ühelt poolt jääb ära pidev lambi kokku-lahtikruvimine, teisalt on näiteks minu käsutuses oleva laadija kahekohaline, mis teeb neljase akukomplekti laadimise üsna tülikaks.

Pilt

Nitecore lubab, et akude laadimine lambis võtab aega umbes seitse tundi. Minul kulus pooltäis akude laadimiseks umbes neli tundi, seega võib tehase pakutud suurusjärku pidada õigeks. Oluline on märkida, et tehas lubab lambis laadida ainult 18650 formaadis akusid, RCR123 akude laadimine ei ole lubatud.

Laadimispistiku kummikate on kinnituskoha juurest üsna õhuke, seega tasub tihedamal kasutamisel olla ettevaatlik, et see ei saaks protsessi käigus kannatada.


Infoekraan
Üheks Nitecore müügiargumendiks TM26 reklaamimisel on ka lambil olev OLED ekraan. Tegemist on eelkõige mugavusvidinaga, mille olemasolu ei paku küll revolutsioonilist kasutajakogemust, kuid lisab lambile teataval määral erilisust.

Ekraan ise ei ole suur, kuid resolutsioon on selle suuruse kohta igati piisav ning seal kuvatav tekst selge ja loetav. Ekraani juhtimine käib selle alaosas oleva nupuga, mille vajutamisel on võimalik näha akude jääkpinget (voltides) ja laetust (sarnaselt mobiilidele) "pulkadena", lambi töötamise ajal ka valitud võimsuse taset, orienteeruvat tööaega valitud tasemel ning korpuse temperatuuri. Kuna lamp lülitab ennast ülekuumenemise vältimiseks turborežiimis ise madalamale tasemele, kui temperatuur jõuab 60 kraadini, siis on temperatuuri näit ilmselt mõeldud just selle piiri jälgimiseks.

Pilt

Pean tunnistama, et ehkki olin ekraani kasuteguri suhtes suhteliselt skeptiline, siis akude pingest/ laetusest ülevaate saamiseks on graafiline pilt väga mugav, eriti kui võrrelda seda traditsiooniliste lahendustega, kus jääkpinge saamiseks pead loendama vilkumisi või tegema muid trikke.

Pilt Pilt


Kasutajaliides
Lambi juhtimiseks on TM26-l kaheastmelisena toimiv külgnupp. Selle kasutamine on lihtne: poolvajutus süütab lambi tava-, täisvajutus aga turborežiimis. Vilkuvate tasemeteni jõudmiseks (strobo, sos, majakas) tuleb lambi põlemise ajal teha kaks kiiret täisvajutust. Alamtasemete valimine toimub kõigis režiimides poolvajutusega.

Juhtnupp toimib väljalülitatud lambi korral ka indikaatorina, mille vilkumine aitab lampi leida ka pimedas. Juhul kui soovitakse indikaatorit välja lülitada või lihtsalt lampi pikemaks seisma jätta ja akusid säästa, siis võib selle lukustada.

Selleks tuleb lambi väljalülitamisel hoida nuppu pikemalt all, kuniks lamp korra välgatab ja ekraanile ilmub lukustamisest teatav kiri. Lukustatud olekus ei reageeri juhtnupp kergetele vajutustele ja ka lambi voolutarve on viidud miinimumini. Lukust saab lahti juhtnuppu pikemalt all hoides.


Vöökott
Nitecore vöökottide standardne disain õigustab ennast TM26 puhul täielikult. Kott on paras ja lamp sobib sellese kui valatud.

Ka kinnitused on ootuspärased: riputusaas, vööaas ja takjakinnitusega avatav lisa-aas.

Pilt


Välipildid
Välipildid valmisid juba tükk aega tagasi ning said tehtud samal ajal P36-ga. Sellest ka piltidel näha olevad lumejäänused.

Nagu ikka, siis asub kaadris olev puu ca 50 kaugusel lambist/ kaamerast. Lamp asus maast kusagil 80 cm kõrgusel.

Pilt
Tase 1, 3 lm

Pilt
Tase 2, 150 lm

Pilt
Tase 3, 600 lm

Pilt
Tase 4, 1850 lm

Pilt
Turbo 1, 1850 lm

Pilt
Turbo 2, 3800 lm

Ja laiem vaade maastikule täisvõimsusel.

Pilt
Turbo 2, 3800 lm


Kokkuvõte
Nagu mitme varasemagi lambi puhul, tuleb siingi tõdeda, et TM26 puhul on tegemist väga hea universaallambiga. TM26 eripäraks on see, et universaalsuse piirid on teistega võrreldes kõige laiemad: piisavalt kompaktne, et kaasas tassida; hea ja ühtlane valguspilt; piisavalt tasemeid ja võimsust kasutatamiseks valgustamisel nii lähi- kui kaugematel distantsidel jne. Ainukesena rikub selle ilusa rea lambi hind, mis ülevaate kirjutamise hetkel oli taskulambid.eu lehel 390 eurot. Ja seda on päris palju, arvestades, et enamik lampe ja seejuures häid lampe on saadaval märksa odavamalt. Kellel aga eelarve võimaldab, saab TM26 näol kahtlemata ühe omapärase, massist eristuva ja samas väga võimeka universaallambi. :up


***

Ülevaate kirjutamiseks andis lambi Nitecore Eesti esindus.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
Kasutaja avatar
Lauri_L
Aktivist
Postitusi: 87
Liitunud: 16 Veebr 2013, 21:27
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore TM26 ülevaade

Postitus Postitas Lauri_L »

Õnnitlused esimese lambiteemalise videoülevaate puhul.

Siinkohal tuleb tõdeda, et esimene "vasikas" ei läinud "aia taha". Kaugeltki mitte. 5+ esitlus.

Olen kindel et leiab palju vaatajaid ning tekitab palju huvi/huvilisi.
Nitecore ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu
Vasta